НОВИНИ

  ▪   Мілан Лєліч

ЦВК поділила мажоритарні округи

Центральна виборча комісія одноголосно ухвалила постанову про розподіл мажоритарних округів. Таке рішення було прийняте на засіданні ЦВК, передає кореспондент Тижня.

Документ, який ухвалили на засіданні ЦВК повністю відповідає документу, який Тиждень оприлюднив раніше.

Так, згідно з документом, у Криму буде створено 10 округів, у Вінницькій області - 8 округів, Волинській - 5, Дніпропетровській - 17, Донецькій - 21, Житомирській - 6, Закарпатській - 6, Запорізькій - 9, Івано-Франківській - 7, Київській - 9, Кіровоградській - 5, Луганській - 11.

У Львівській області буде створено 12 округів, Миколаївській - 6, Одеській - 11, Полтавській - 8, Рівненській - 5, Сумській - 6, Тернопільській - 5, Харківській - 14, Херсонській - 5, Хмельницькій - 7, Черкаській - 7, Чернівецькій - 4, Чернігівській - 6. У  Києві буде створено 13 округів, а у Севастополі - 2.

Згідно з даними Державного реєстру виборців, станом на 9 квітня в Україні 36 253 147 виборців.

Орієнтовна середня кількість виборців в одномандатному окрузі - 161 125.

Під час ухвалення рішення серед членів Центрвиборчкому виникла дискусія щодо необхідності внесення до мотивувальної частини постанови ЦВК посилання на рішення КС від 4 квітня, яке стосується неможливості голосування українців, що проживають закордоном, у мажоритарних округах.

Член ЦВК Олександр Чупахін запропонував вилучити це посилання з тексту проекту постанови. 

У свою чергу заступник голови ЦВК Андрій Магера виступив за те, щоб зберегти у тексті постанови посилання на рішення КС, підкресливши, що «таке історичне рішення як рішення КС повинно згадуватися і через 10, і через 20 років, і вивчатися в юридичних університетах».

Пропозицію Олександра Чупахіна підтримала більшість членів ЦВК, 8 з 15. Під час наступного голосування за прийняття проекту постанови у цілому дискусій вже не було. Члени ЦВК ухвалили її одноголосно. 

Як заявив у коментарі Тижню народний депутат від БЮТ Сергій Подгорний, рішення про виключення з проекту постанови посилання на рішення КС не матиме жодних юридичних наслідків. «Я вважаю, що ця пропозиція виникла тому, що їй (владі - ред.) навіть соромно нагадувати зайвий раз про це рішення (рішення КС - ред)».  

Нагадаємо, 5 квітня КС визнав неконституційними окремі положення частини 2 статті 22 закону «Про вибори народних депутатів України», згідно з якими закордонні виборчі дільниці на виборах депутатів Ради віднесені до мажоритарних округів, створених на території Києва.

17 листопада 2011 року Рада прийняла новий закон про парламентські вибори, яким ввела змішану виборчу систему з підвищенням прохідного бар'єра до 5% і із забороною на участь у виборах блоків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.