Експерт: в Україні нічні клуби і ресторани часто нехтують пожежною безпекою

29 Січня 2013, 09:56

«Пожежні норми в цілому дотримуються, однак є багато «але», – говорить Насонова.

«Часто ситуація така: коли відкривається заклад, проект погоджують з пожежними інспекторами. А потім все переробляють на свій розсуд. Наприклад, евакуаційні виходи, які повинні бути завжди відкриті, в 90% випадків закриті або взагалі відсутні», – заявила вона.

«До того ж у нас дуже багато арт-ресторанів, пабів, які знаходяться в підвалах або напівпідвалах. Тут ситуація ще більш небезпечна. Розрахунок тільки на те, що в них не перебуває багато відвідувачів і всі присутні в разі НП зможуть вийти», – каже Насонова.

«А піротехнічні шоу в закритих приміщеннях взагалі проводити заборонено, але на це закривають очі», – наголошує вона.

За словами Насонової, у нас майже кожен місяць в кафе-ресторанах самозагоряються вентиляційні системи. У них накопичується жир, який ніхто не чистить, і при найменшій іскрі він спалахує.

«Крім того, часто при подібних НП люди гинуть не від вогню, а від їдкого диму. В наших закладах теж часто використовують токсичні матеріали для оздоблення. Заклад може надати сертифікати, що матеріал якісний, а насправді він небезпечний. Дивишся – з вигляду дерево, а насправді – це пінопласт «під дерево». Або за документами використане одне просочення, а насправді – зовсім інше. Багато хто віддає перевагу відкупитися від перевіряючих інстанцій, а не оформляти всі необхідні документи та дозволи», – заявила Насонова.

У КМДА заявляють, що поки позапланових перевірок по клубах-ресторанах у Києві не буде. «У нас є план на рік, якого ми дотримуємося. Взагалі комплексні заходи щодо перевірки закладів у кожному районі проводяться раз на п'ять років», – розповів начальник Головного столичного управління з питань надзвичайних ситуацій Віталій Пшеничний.

За його словами, при необхідності може бути призначена додаткова перевірка, але власника про неї повинні сповістити за 10 днів.

При перевірці в основному звертають увагу на входи-виходи, оскільки при НП у людей має бути можливість безперешкодно вийти. «У невеликому закладі повинно бути не менше двох виходів – основний і евакуаційний. А у великому зобов'язані облаштовувати кілька евакуаційних. Часто буває, що ці виходи заблоковані, переобладнані, наприклад, під комору, в якій влаштували склад продуктів», – говорить Пшеничний.

Нагадаємо, 27 січня в нічному клубі «Kiss» в Санта-Марії, місті на півдні Бразилії в штаті Ріо-Гранде-до-Сул, сталася пожежа, внаслідок якої, за даними поліції, загинуло 232 особи.

Читайте також: Найбільші трагедії в нічних клубах світу за останні 10 років