НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Найбільші трагедії в нічних клубах світу за останні 10 років

Протягом останніх десяти років у розважальних закладах світу при використанні піротехніки ставалися страшні пожежі. Відвідувачі гинули від вогню, отруєння чадним газом і навіть тисняви, яка утворювалася під час паніки.

Учора в нічному клубі «Kiss» в Санта-Марії, місті на півдні Бразилії в штаті Ріо-Гранде-до-Сул, сталася пожежа, внаслідок якої загинуло 233 особи. За повідомленням місцевих ЗМІ, пожежа здійнялася, коли під час виступу музикантів на сцені почався феєрверк. Густий дим огорнув приміщення після того, як загорілася звукоізоляція. Більшість жертв пожежі задихнулися від диму або загинули в тисняві, викликаній панікою. У міліції пояснили, що вогонь, який виник від петарди, поширився по приміщенню клубу в лічені секунди.

5 грудня 2009 року унаслідок пожежі, яка сталася у нічному клубі «Хромая лошадь», що у Пермі (Росія), загинуло 156 осіб. За основною версією, при використанні піротехніки сталося займання декору з вербових прутів і пінопласту в стелі. У клубі на момент пожежі перебувало близько 400 осіб. Під час пожежі згасло світло, віконні прорізи клубу були зачинені наглухо. Незважаючи на наявність одного аварійного виходу, більшість відвідувачів намагалося врятуватися через вузький головний вхід, утворивши тисняву. Більшість жертв загинули від отруєння високотоксичним димом. Багато хто загинув від опіків, викликаних розплавленим пінопластом, який стікав зі стелі.

На Новий рік 2009-го у клубі «Santika» у Бангкоку (Таїланд) під час пожежі загинула 61 особа. Офіційної версії не оголошувалося. Проте була інформація, що відбулося займання різних пластикових матеріалів покрівлі і стелі (за різними даними – від піротехніки або короткого замикання). Доступними для евакуації були два виходи, один з яких не був відомий більшості відвідувачів. Багато хто загинув від отруєння високотоксичним димом.

1 жовтня 2008 року, під час святкування закінчення Рамадану, в одному із нічних клубів Табори (Танзанія) під час тисняви загинуло 19 неповнолітніх. Тиснява виникла як наслідок великої кількості відвідувачів і метушні, а також неймовірної задухи в танцювальному залі.

Того ж року 21 вересня у клубі «Wuwang» (Шеньчжень, Китай) внаслідок пожежі загинуло 43 людини. При використанні піротехніки сталося займання стелі. Під час пожежі згасло світло, вікна клубу були загороджені, був доступний тільки основний вихід. У клубі перебувало 308 осіб. Більшість жертв загинули в тисняві.

20 червня у клубі «New’s Divine» у Мехіко (Мексика) при проведенні поліцейського рейду з припинення продажу алкоголю і наркотиків неповнолітнім в клубі, де молодь святкувала закінчення навчального року, люди в паніці кинулися до виходу, утворивши тисняву, в якій від задухи загинули дев’ять відвідувачів і троє поліцейських.

19 квітня у клубі «Factory» у Кіто (Еквадор) під час пожежі загинуло 15 осіб. При використанні піротехніки під час виступу рок-групи сталося займання стелі та стін. У клубі перебувало близько 300 осіб. Запасні виходи були заблоковані.

25 березня 2007 року у клубі «911» у Москві (Росія) сталася пожежа, внаслідок якої загинуло 10 осіб. Причиною пожежі стало «вогняне шоу» із використанням легкозаймистої рідини на основі спирту.

27 листопада 2006 року в одному із клубів Санто-Домінго (Домініканська Республіка) від отруєння чадним газом загинуло 9 осіб. Загиблі були співробітниками клубу і проживали на другому поверсі будівлі, в якому він був розташований. Двері будинку були замкнені на замки зовні, через це люди не змогли врятуватися.

9 травня того ж року у клубі «Route 999» у Паттайї (Таїланд) внаслідок пожежі загинуло 9 осіб.

30 грудня 2004 року у клубі «República Cromañón» в Буенос-Айресі (Аргентина) сталася пожежа, внаслідок якої загинуло 194 особи. При використанні піротехніки під час виступу рок-групи сталося займання дерев’яного декору стелі, пінопласту та пластмасових елементів акустики. Більшість жертв загинули від отруєння високотоксичним димом. Багато хто загинув від опіків, викликаних розплавленої пластмасою, яка стікала зі стелі.

Роком раніше, 20 грудня під час пожежі в іншому клубі Буенос-Айреса під час пожежі загинуло 17 людей.

20 лютого 2003 року у клубі «Station» (Вест-Уорик, штат Род-Айленд, США) внаслідок пожежі загинуло 100 осіб. При використанні піротехніки під час виступу рок-групи сталося займання пінопласту в стелі. Незважаючи на наявність аварійних виходів, більшість відвідувачів намагалося врятуватися через вузький головний вхід, утворивши тисняву.

7 лютого того ж року у клубі «E2» («Epitome») в Чикаго (штат Іллінойс, США) внаслідок тисняви загинула 21 людина. У момент інциденту в будівлі перебувало близько 1,5 тис. осіб. У натовпі хтось розпилив сльозогінний газ. Люди кинулися до дверей, де виникла тиснява, більшість загиблих були затоптані натовпом. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.