Екс-голова ФДМУ: давно визначено, що Одеський припортовий завод купить Фірташ за 4 млрд грн

10 Січня 2013, 07:39

"Хто і за яку суму приватизує Одеський припортовий завод, немає ніякої інтриги. Тут ніякої конкуренції не буде, давно визначено, хто буде покупцем", – переконаний Бондар.

На думку експерта, влада будує приватні монополії у всіх сферах.

"Наприклад, монополії газова й добривна визначені за Фірташем", – зауважив він.

"Я наперед можу сказати, які будуть умови конкурсу, якою буде стартова ціна і за скільки його куплять. За ці два роки я жодного разу не помилився, хто та за якою ціною купив той чи інший об'єкт. Ціна за ОПЗ буде чотири мільярди гривень, будуть визначені ціни газу, які забезпечують діяльність цього підприємства. І єдиний претендент, хто має обсяги – це або "Нафтогаз", або структури Дмитра Фірташа", – уточнив Бондар.

При цьому він зауважив, що ані Ігор Коломойський, ані російські структури, котрі також вважаються претендентами на пакет акцій, не зможуть конкурувати із олігархом від "РосУкрЕнерго".

"Коломойський при цій владі жодного об'єкта не купив, в нього відбирають те, що він зараз має. Яким чином Коломойський може Фірташу завадити? Російські компанії за 2,5 роки цієї влади жодного об'єкта не придбали в Україні. Крім того, вони позбулись уже чотирьох об'єктів", – зазначив Бондар.

На думку екс-голови ФДМУ, президент та уряд проводять абсолютно "конкретну" приватизацію.

"Зараз приватизація зовсім інша, ніж при попередніх президентах та урядах. Вони передають все конкретним людям, за заниженими цінами, за наперед визначеними умовами. При жодному президенті не продавалися в одні руки всі енергокомпанії, всі хімічні підприємства", – наголосив Бондар.
Як повідомлялось, у коментарі Тиждень.ua Бондар пояснив, що нинішня влада здійсьнює непрозору і неконкурентну приватизацію за заниженими цінами, продаючи об’єкти в «одні руки».

«Тобто все йде в одні руки за заниженими цінами – ось основна причина невиконання плану», – наголосив Бондар.

«Одними руками» він називає структури СКМ (належить Рінату Ахметову), РосУкрЕнерго (його акціонерами є Газпром і Центрагаз Холдинг АГ, у якому 90% акцій належать фірмі Дмитра Фірташа), а також «Сім’я» президента Віктора Януковича.

«Вони по черзі скуповують цілі галузі і роблять це і на вторинному ринку. Можна привести приклади: вся титанова галузь скуплена компанією, пов’язаною з РосУкрЕнерго, а металургійні, обленерго і генерації – все купується компаніями СКМ. І та ж «Запоріжсталь» за цей час дісталася СКМ, і завод Ілліча і багато інших об’єктів», – зазначив Бондар.

Він вважає, що таким чином нинішня влада сконцентрує у своїх руках основні економічні об’єкти, що може призвести до дуже складної економічної ситуації.

Нагадаємо, як повідомили у Фонді держмайна, надходження від приватизації за підсумками 2012 року становили 6 млрд 763 млн грн, що становить 67,6% річного плану.