НОВИНИ

Фірташ отримав Запорізький титано-магнієвий комбінат

Переможцем конкурсу з відбору недержавних учасників для ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" стала Tolexis Trading Ltd, що входить до Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа. Про це повідомив глава Фонду держмайна (ФДМ) Олександр Рябченко.

"Розкриття пропозицій, які надійшли на конкурс, відбулося 13 грудня, однак ФДМ відмовлявся оголошувати результати протягом тижня без пояснення причин", - йдеться у повідомленні.

Крім Tolexis Trading, якій належать ТОВ "Міжрічинський гірничо-збагачувальний комбінат" і "Валки-Ільменіт", в конкурсі взяла участь також заснована в 1996 році Ігорем Туркіним компанія Luxembourg Company of Metals&Alloys SA (LCMA, Люксембург), яка є мажоритарним власником російського виробника злитків титану і його сплавів ТОВ "Ступінська титанова компанія".

Переможець конкурсу повинен інвестувати в ТОВ не менше $100 млн (з яких 688,85 млн гривень - внесок у статутний фонд підприємства, решта суми - додатковий внесок, що не впливає на розподіл часток), а також забезпечити ЗТМК сировиною (ільменітом) вітчизняного виробництва.

Крім того, переможець повинен в тримісячний термін погасити заборгованість ЗТМК з виплати заробітної плати, податків, заборгованість за енергоносії.

Як відомо, Фірташ зареєстрував у Швейцарії компанію Ostchem Gas Trading, яка вже в наступному році продасть близько 2 млрд кубометрів газу промисловим споживачам, а в майбутньому планує наростити поставки.

Нагадаємо, компанія Ostchem Germany українського бізнесмена Дмитра Фірташа сконцентрувала 100% акцій ПрАТ «Кримський титан».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.