Азаров збирається за російські гроші підвищити конкурентність зношених на 75% засобів виробництва

25 Грудня 2013, 11:38

«Найбільші проблеми (і водночас нереалізовані можливості) сьогодні накопичились у промисловості. Скорочення промислового виробництва за підсумком січня-листопада становило приблизно 5%. Негативну динаміку виробництва продемонстрували основні види промислової діяльності: у переробній промисловості – скорочення на 8%, падіння обсягів металургійного виробництва – понад 6%, у виробництві хімічних речовин та хімічної продукції – скорочення на 18,5%», – пояснив Азаров.

За його словами, такий стан справ у цих галузях чітко «накладається» на проблему зношеності машин і обладнання.

«У промисловості зношеність (фізична і моральна) засобів виробництва досягає 65%. Найбільший ступінь зносу машин та обладнання – в кольоровій металургії (75,3%), машинобудуванні та металообробці (71,4%), хімічній та нафтохімічній промисловості (приблизно 71%). Для порівняння: ступінь зносу основних виробничих фондів у розвинених державах Європейського Союзу не перевищує 25%. Ось це відповідь на питання конкурентоздатності: 75% і 25%. Це чітка відповідь на конкурентоздатність. І поки ми не досягнемо такого ж рівня конкурентоздатності нашим товарам конкурувати на цих ринках немає ніякого сенсу», – підкреслив прем’єр.

У зв’язку з уим він сформулював два головні завдання.

«Перше: щоб кожна копійка кредитних ресурсів пішла в модернізацію економіки і дала відповідний ефект. Друге: треба створити умови, щоб модернізацію здійснили всі підприємства, які збираються залишатися на українському ринку. Ми не можемо собі дозволити жодних вкладень у підприємства, де немає обґрунтованих, реальних планів модернізації. Це всі повинні чітко усвідомити.  І довести це до керівництва кожного підприємства у своїй сфері управління: держава сьогодні готова допомогти тому, хто здатен випускати конкурентоспроможну продукцію, і не буде утримувати тих, хто проїдає ресурси».

Як повідомлялось, уряд Росії прийняв постанову, що дозволяє вкладати у ризиковані боргові зобов'язання іноземних держав не більше 10% коштів Фонду національного добробуту (ФНБ). Тим самим обмежив інвестування в українські єврооблігації не більше $9 млрд.

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін після зустрічі з президентом Віктором Януковичем 17 грудня заявив, що  Росія розмістить в цінних паперах українського уряду частину своїх резервів з Фонду національного добробуту (ФНД) обсягом $15 млрд.  

Читайте також Експерт: Українська влада вступила у газовий капкан і затягнула фінансовий зашморг