НОВИНИ

У Росії знайшли лише 9 з обіцяних Україні $15 млрд

Уряд Росії прийняв постанову, що дозволяє вкладати у ризиковані боргові зобов'язання іноземних держав не більше 10% коштів Фонду національного добробуту (ФНБ). Тим самим обмежив інвестування в українські єврооблігації не більше $9 млрд. Для виконання обіцянки Владіміра Путіна виділити Україні $15 млрд російській владі вже доведеться шукати додаткові джерела коштів.

Про зміну інвестдекларації ФНБ мінфін Росії повідомляв минулої п'ятниці, 23 грудня стало відомо зміст цього коригування. За словами містра фінансів Антона Сілуанова, уряд зарезервував можливість окремими рішеннями інвестувати не більше 10% ФНБ у боргові зобов'язання держав, "у яких рівень ризику вище, ніж у суверенних боргових зобов'язань, що формують переважну частину інвестиційного портфеля фонду", повідомляє «КоммерсантЪ-Украина».

За чинної редакції постанови уряду "Про порядок управління коштами ФНБ  його накопичення можуть розміщуватися у цінні папери урядів Австралії, Австрії, Бельгії, Великобританії, Німеччини, Данії, Ірландії, Іспанії, Канади, Люксембургу, Нідерландів, США, Фінляндії, Франції, Швейцарії, Швеції та Японії. Всі ці країни мають високі рейтингами кредитоспроможності, що гарантують інвесторам безпеку вкладень. Тепер до цього списку фактично додана Україна з рейтингом на кілька щаблів нижче необхідного і з негативним прогнозом.

Вчора ж була завершена перша операція з придбання дворічних єврооблігацій цієї країни на $ 3 млрд за рахунок коштів ФНБ, організована "ВТБ Капіталом". За даними мінфіну РФ, на 1 грудня обсяг ФНБ становив $ 88 млрд. Оскільки поповнення фонду найближчими роками не планується, виходить, що всього в українські бонди вкладуть не більше $ 8,8 млрд (плюс-мінус на курсову переоцінку і доходи від інвестування), але є ще близько $6 млрд. Таким чином, для виконання обіцянки російського президента Володимира Путіна вкласти в український зовнішній борг $15 млрд Росії доведеться шукати інші джерела фінансування, про які чиновники зараз воліють не розповсюджуватися.

Екс-міністр фінансів Алєксєй Кудрін, що в цілому підтримав рішення про допомогу Україні, вчора назвав його "трохи дорогуватим для Росії" (купон за облігаціями склав 5% річних). При цьому Купрін висловив стурбованість, що кошти російських накопичень будуть спрямовані в України "на проїдання": " Треба уявляти, з яких ресурсів будуть повертатися ці кошти". Відповідаючи на подібні заяви, перший віце-прем'єр РФ Ігорь Шувалов відзначив, що у Росія завжди матиме можливість вимагати погашення позики, оформленої за англійським правом: "Ми вважаємо , що в такій формі наші права будуть достатньо захищені". Зі свого боку Антон Сілуанов вчора уточнив, що Росія не продаватиме куплені українські євробонди. "У нас термін інвестування - два роки. Прийнято рішення підтримати нашого сусіда, наші підприємства через забезпечення товарообігу", - пояснив міністр.

Читайте також Експерт: Українська влада вступила у газовий капкан і затягнула фінансовий зашморг

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.