Азаров запевняє, що Янукович вимагає вгамувати “фіскальний апетит” Клименка

13 Листопада 2013, 17:09

«Президент доручив уряду невідкладно викорінити практику збору податків наперед та затримки відшкодування податку на додану вартість. Проаналізувати всі випадки податкових перевірок, які не мали результатом обґрунтоване рішення про нарахування податкових зобов’язань, та притягти до відповідальності винних у проведенні таких перевірок», – заявив прем’єр.

«А взагалі треба продумати законодавчий механізм відшкодування завданої платникам шкоди за рахунок винних у цьому посадовців», – додав Азаров.

Він також заявив, що доручає «Міністру доходів і зборів Клименку навести порядок у відомстві, забезпечити виконання доходів бюджету не за рахунок пресингу платників, а за рахунок співробітництва з платниками і адресної, ризикоорієнтованої контрольно-перевірочної роботи».

«Попереджаю, що факти необґрунтованих перевірок президент і уряд будуть розцінювати як надзвичайну ситуацію, усувати яку ми будемо жорстко. Разом із тими, хто її створив», – пообіцяв прем’єр.

«А органи внутрішніх справ, я звертаюсь до міністра Захарченка, взагалі повинні забути шлях на підприємства, на ринки тощо, тільки якщо це не пов’язано з розслідуванням кримінальних справ»,  – додав він.

Нагадаємо, на початку вересня Янукович доручив створити робочу групу для щодо припинення тиску на бізнес.

Як відомо, за підсумками першого раунду діалогу Україна-ЄС з питань бізнес-клімату Брюссель розкритикував українську владу у підміні реальних дій "обіцянками подальших двосторонніх дискусій".

Раніше президент Віктор Янукович заявляв, що Україна повинна провести роботу з дерегуляції та спрощення видачі дозвільних документів для того, щоби в рейтингу легкості ведення бізнесу (Doing Business) Світового банку увійти в топ-100 країн. Наразі вона посідає 137 місце серед 185.

Україна у міжнародних рейтингах за сприятливістю умов ведення бізнесу і перспектив розвитку економіки зазвичайзаймає місця наприкінці списку, серед країн Африки і Азії. При цьому поступається більшості пострадянських республік.

Нагадаємо, інвестори та експерти відзначають погіршення інвестклімату в Україні.