Аніщенко пообіцяв завалити лікарні вакцинами до жовтня

29 Серпня 2011, 08:22

«Буквально через кілька днів ми закуповуємо вакцину АДС. У вересні поставки підуть у великому обсязі. У серпні ми отримаємо три вакцини. У вересні – ще три. А у жовтні забезпечимо повний комплект вакцин», – пообіцяв він.

Аніщенко також запевнив, що проблема з іншими вакцинами буде вирішена до вересня.

Він також пояснив, що затримка із закупівлею вакцин відбулася через іншу невідкладну закупівлю.

«На 1 червня з закуплених у 2010 році ліків на суму в 1,5 млрд грн ми мали залишками ліків у регіонах на суму 564 млн грн. – Це третина. Але з ряду програм, у тому числі з імунопрофілактики, з гемофілії, у нас були дуже малі запаси. Ми змінили графік проведення торгів, щоб у першу чергу закупити препарати із критичними залишками. 10 серпня перша партія ліків для хворих на гемофілію вже пішла в Охматдит та в регіони», – сказав міністр.

Як відомо, 27 липня міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко прогнозував повне забезпечення вакцинами до листопада.

19 серпня, Міністерство охорони здоров'я відзвітувало, що завершило процедуру закупівлі імунобіологічних препаратів на 2011 рік.

Раніше, прем'єр-міністр Микола Азаров назвав ситуацію із закупівлею ліків надзвичайною і потім заявив, що має намір у найближчі кілька тижнів розглянути питання відповідності Олександра Аніщенка займаній посаді міністра охорони здоров'я.

Зазначимо, що ситуація з браком вакцин для щеплення дітей, яка спостерігається в країні останні півроку, не змінилася. Дітям не проводять необхідні щеплення починаючи з пологового будинку, закінчуючи школярами.

19 липня МОЗ визнало, що в Україні практично немає вакцин для проведення щеплень дітям у зв'язку з тим, що графік їх закупівлі було порушено. В результаті міністерство підготувало проект наказу про новий календар щеплень, включаючи інструкції для лікарів про дії в ситуації, що склалася.

Також, ще раніше міністерство звинуватило у зриві закупівель компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків для міністерства, мовляв, вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їх закупівлі.