НОВИНИ

Брак ліків в Україні МОЗ компенсує обіцянками

Міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко прогнозує повне забезпечення вакцинами до листопада. Про це він сказав на брифінгу.

«До кінця жовтня буде забезпечено весь спектр вакцин», - заявив Аніщенко.

При цьому він зазначив, що наприкінці серпня-початку вересня повністю буде закуплено вакцини проти кору й краснухи. Міністр зазначив, що єдиною не забезпеченою повноцінно позицією є вакцина проти гепатиту В - приблизно 60%.

Також Аніщенко заявив, що було звільнено двох винних у ситуації з ліками – заступника начальника відділу конкурсних торгів та секретаря тендерного комітету

Як відомо, 20 липня Аніщенко пообіцяв за місяць вирішити проблему з браком ліків для хворих на гемофілію. Він запевнив, що міністерство здійснить закупівлю необхідних ліків навіть за завищеними цінами.  Того ж дня перший заступник міністра охорони здоров'я Раїса Моїсеєнко заявила, що перші партії медпрепаратів надійдуть в лікарні вже у вересні. Насамперед планується провести закупівлю вакцин для дітей та онкологічних препаратів.

Водночас, сьогодні про нестачу необхідних ліків заявили Представники фундації «Громадський рух «Українці проти туберкульозу». Експерти заявили, що у разі бездіяльності Україну очікує широке розповсюдження мультирезистентного туберкульозу.  Адже перерва від 7 до 10 днів у прийомі ліків хворими на туберкульоз може призвести до звикання організму, що у свою чергу викличе необхідність пошуку нових препаратів для лікування.

Зазначимо, що ситуація з браком вакцин для щеплення дітей, яка спостерігається в країні останні півроку, не змінилася. Дітям не проводять необхідні щеплення починаючи з пологового будинку, закінчуючи школярами.

19 липня МОЗ визнало, що в Україні практично немає вакцин для проведення щеплень дітям у зв'язку з тим, що графік їх закупівлі було порушено. В результаті міністерство підготувало проект наказу про новий календар щеплень, включаючи інструкції для лікарів про дії в ситуації, що склалася.

Також, ще раніше міністерство звинуватило у зриві закупівель компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків для міністерства, мовляв, вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їх закупівлі.

Як відомо, раніше «Дзеркало тижня. Україна» повідомило, що за шість місяців цього року МОЗ України не придбало жодної упаковки лікарських препаратів - всі 240 тендерів закінчилися безрезультатно, у той час, коли 2010 року на закупівлю ліків держава витратила 3,5 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.