НОВИНИ

МОЗ перекладає вину за ліки на постачальників

Міністерство охорони здоров'я обвинувачує компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків для міністерства, у тому, що вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їх закупівлі. Про це журналістам повідомила заступник міністра охорони здоров'я Галина Калішенко.

«За деякими позиціями є змова основних постачальників лікарських засобів - вони або взагалі не з'являються на торги... або надають явно завищені ціни», - зазначила вона, додавши, що мова йде про найбільш затребувані ліки.

З її слів, міністерство не може закуповувати ліки за високими цінами, тому деякі тендери оголошують кілька разів.

Разом з тим Калішенко повідомила, що залишки лікарських засобів за програмою профілактики та лікування СНІДу становлять близько 70% від запланованого на 2011 рік обсягу, за програмою репродуктивного здоров'я нації - на 58%, на лікування цукрового діабету - 42%.

Згідно з даними МОЗ, із запланованої закупівлі у 2011 році ліків на 1 756,819 млн гривень уже оголошено тендери на 808,454 млн гривень.

Усього укладено 20 договорів на загальну суму 194,782 млн гривень.

Зі слів першого заступника міністра охорони здоров'я Раїси Моісеєнко, перші тендери на закупівлю лікарських засобів почалися лише 12 травня.

Як повідомляло видання “Дзеркало тижня. Україна”, за шість місяців цього року МОЗ України не придбало жодної упаковки лікарських препаратів - всі 240 тендерів закінчилися безрезультатно, у той час, коли 2010 року на закупівлю ліків держава витратила 3,5 млрд грн.

Нагадаємо також, що  Тиждень раніше повідомляв про те, що в Україні кілька місяців спостерігаєть брак вакцин для щеплення дітей.  

Кабінет Міністрів має намір виділити 2 700 млн гривень на реалізацію державної цільової науково-технічної програми на 2011-2015 роки, мета якої - розробка новітніх технологій створення вітчизняних лікарських засобів за доступними цінами, забезпечення охорони здоров'я людини та задоволення потреб ветеринарної медицини.

У 2010 році обсяг продажів лікарських препаратів в Україні збільшився на 8,8%, або на 0,096 млрд упаковок до 1,186 млрд упаковок на 20 млрд гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.