Академія наук вищої школи: влада Харкова перетворила ім’я Шевельова у розмінну монету антиукраїнської гри

14 Жовтня 2013, 17:56

У зверненні засуджуються дії місцевої влади, які стали справжнім ляпасом для української інтелігенції і завдали великої школи іміджеві України в Європі й світі.

Зокрема, у тексті за підписами віце-президента Максима Стріхи і головного ученого секретаря Івана Бейка зазначено: "Попри те, що наукові заслуги Ю.В.Шевельова визнано всім цивілізованим світом та Українською державою, а пущена в 1960-і рр. КДБ СРСР фальшивка про начебто «посібництво» ученого гітлерівцям не має жодного документального підтвердження (що засвідчено висновками НАН України та СБУ), харківська місцева влада зробила ім’я вченого розмінною монетою в політичних іграх явно антиукраїнського спрямування".

У звязку з цим науковці просять Януковича "особисто втрутитися в цю ситуацію і поставити на місце харківських чиновників, дії яких дискредитують усю вертикаль української влади в очах Європи й світу".

Наукова спільнота України переконана: Шевельова потрібно вшанувати в його рідному місті, а знищену вандалами меморіальну дошку – "невідкладно відновлено коштом тих посадових осіб, чиї неприпустимі з погляду цивілізованих норм дії й заяви призвели до її знищення".

Як повідомлялось,  напередодні відкриття дошки Шевельову до міського голови Геннадія Кернеса та губернатора Михайла Добкіна надійшли звернення від ветеранських та «антифашистських» організацій, у котрих Шевельов названий «поплічником нацистів», а відтак увічнення його пам’яті вимагали заборонити.

У зв’язку з активізацією так званих антифашистів та намірами влади підтримати їхні вимоги, меморіальну дошку терміново відкривали майже вночі.

Незважаючи на заяви Громадського комітету зі вшанування 105-річчя Юрія Шевельова й громадських активістів про фальсифікацію рішення комісії з топоніміки Харківської міськради щодо заборони встановлення меморіальної дошки, а також на фальсифікацію голосів, та попри заклики науковців провідних університетів США, Канади і Британії зберегти дошку, 25 вересня регіонали і комуністи Харківської міськради проголосували за її демонтаж.

Через півгодини після рішення міськради троє чоловіків розбили і забрали пам'ятний знак.

Пізніше Кернес заявив, що комунальні служби міста не причетні до демонтажу пам’ятної дошки, а в обласному управлінні МВС правоохоронці проводять перевірку за фактом демонтування. 

Читайте також Протистояння у Харкові: влада послідовно радянізує місто. Інтелігенція чинить опір

Позначки: