НОВИНИ

  ▪   Олександр Михельсон

Харківські «антифашисти» вимагають від Кернеса знищити пам’ять про видатного українського філолога

Міська влада Харкова готується ліквідувати меморіальну дошку видатного діяча української діаспори Юрія Шевельова. Про це Тиждень.ua повідомили джерела у Харківській міській раді.

За наявними даними, до міського голови Геннадія Кернеса та губернатора Михайла Добкіна надійшли звернення від ветеранських та «антифашистських» організацій, у котрих Шевельов названий «поплічником нацистів», а відтак увічнення його пам’яті вимагають заборонити.

Харківська міськрада та її профільні комісії мають розглянути це питання 4 вересня.

Меморіальну дошку на будинку в Харкові, де жив Шевельов (вул. Сумська, 17), збиралися відкрити 5 вересня. З початку поточного року громадськість збирала кошти на її створення та отримання необхідних дозволів від місцевої влади. В цілому було зібрано близько 15 тис. грн.

Рішення про встановлення дошки було узаконене розпорядженням міського голови Харкова Геннадія Кернеса № 2928 від 06.07.2011року «Про встановлення меморіальної дошки Шевельову Юрію Володимировичу на вшанування пам'яті видатного філолога-мовознавця до 105-річчя з дня народження». Але міська влада необхідних коштів не виділила.

Довідка

Юрій Шнейдер (1908 – 2002), що писав під псевдонімами Юрій Шевельов та Юрій Шерех, зажив слави як видатний славіст, літературознавець, критик, популяризатор української літератури на Заході.

У 1941-1943 рр. очолював у Харкові кафедру української філології, перед взяттям Харкова радянськими військами виїхав до Львова, звідки у 1944 перебрався до Німеччини, а звідти емігрував до США. Видав фундаментальну працю «Історична фонологія українськї мови», у 1978 – 1983 був головним редактрм журналу «Сучасність».

Професор Гарвардського та Колумбійського університетів. член Американського лінгвістичного товариства, почесний доктор Харківського університету та Києво-Могилянської академії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.