НОВИНИ

У Харкові попри погрози влади встановили меморіальну дошку видатному українському мовознавцю

Пізно ввечері 3 вересня у Харкові відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки видатному мовознавцю-славісту, історику літератури Юрію Шевельову. Подія відбувалась позапланово через погрози влади міста заборонити встановлення дошки та скасувати всі дозволи. Про це повідомила прес-служба Громадського оргкомітету з вшанування 105-ї річниці від народження Юрія Шевельова.

За словами активістів, протягом цілого дня 3 вересня представники різних гілок міської влади телефонували і тиснули на організаторів заходу та намагалися перешкодити технічному встановленню меморіальної дошкина будинку, де мешкав Шевельов (вул. Сумська, 17).

О 17.00 до одного з членів Громадського комітету Костянтина Черемського зателефонувала заступник Департаменту культури Харківської міської ради Оксана Ков’ярова і запросила його на позачергове засідання міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища.

Як виявилося, головного причиною такого екстреного зібрання комісії стало відкликання власних рішень, а також розпорядження Харківського міського голови щодо встановлення меморіальної дошки Юрію Шевельову. Крім того на телефони інших членів Громадського комітету почали надходити дзвінки невідомих осіб з погрозами зруйнування пам’ятки у разі її встановлення.

У зв’язку з цим представники Громадського комітету вирішили провести урочисте відкриття меморіальної дошки Юрію Шевельову невідкладно. Оперативно зібравши представників громадських організацій Харкова, органів обласної і муніципальної влади, творчої інтелігенції Громадський комітет силою наданих йому повноважень і юридичних прав здійснив урочисте відкриття меморіальної дошки видатному науковцю. З урочистими промовами виступили: представники громадських організацій Ігор Муромцев, Вікторія Склярова, Костянтин Черемський, Валентина Овод, депутат Харківської обласної ради Іван Варченко, депутат Харківської міської ради Олег Яцина, відомий харківський поет Сергій Жадан та інші. До меморіальної дошки були покладені букети живих квітів.

Зважаючи на реальні загрози з боку деяких політичних сил знищити меморіальну дошку вирішено організувати цілодобове чергування біля пам’ятки.

Присутні представники громадських організацій взяли собі за обов’язок не допустити скасування рішень органів Харківської ради щодо відкриття меморіальної дошки Юрію Шевельову.

Як повідомляв Тиждень.ua, до міського голови Геннадія Кернеса та губернатора Михайла Добкіна надійшли звернення від ветеранських та «антифашистських» організацій, у котрих Шевельов названий «поплічником нацистів», а відтак увічнення його пам’яті вимагають заборонити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.