НОВИНИ

У Кернеса сфальсифікували рішення про заборону встановлення меморіальної дошки Шевельову

Громадський комітет зі вшанування 105-річчя Юрія Шевельова заявляє про фальсифікацію рішення .комісії з топоніміки Харківської міськради щодо заборони встановлення меморіальної дошки відомому українському мовознавцю. Про це йдеться у повідомленні Комітету.

За інформацією комітету, нарешті з’ясувалося, чому журналістів та представників громадськості не пустили на засідання комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Харківської міськради щодо меморіальної дошки видатному діячеві української науки і культури Юрію Шевельову.

Зокрема, ініціатором заборони виступив заступник голови комісії Олексій Хорошковатий.

Після засідання він повідомив журналістам, що прийняте комісією рішення стосується лише рекомендації міськраді звернутися до компетентних органів для отримання додаткової інформації про діяльність Юрія Шевельова під час Другої світової війни.

Втім отримані Громадським комітетом копії документів свідчать про фальсифікацію рішення. Зокрема, до документу «заднім числом» включені пункти про скасування рішення Топонімічної комісії від 24 травня 2011 року та рекомендацій відмінити рішення Харківського міського голови про встановлення дошки Юрію Шевельову.

Члени Топонімічної комісії, депутат міськради Олег Яцина та професор Ігор Муромцев які брали участь у її засіданні підтвердили, що комісія голосувалише за одне питання, котре озвучив Хорошковатий. Зокрема, пункти 1,3,4 рішення не ставились на голосування.

Крім того, громадські активісти запевняють, що комісія також сфальсифікувала результати голосування, «зарахувавши» голоси членів комісії, які б ні за яких обставин ніколи не проголосували б за такі рішення.

Як повідомлялось, раніше заступник голови топонімічної комісії Харківської міськради Олексій Хорошковатий запевняв, що незадовго до відкриття меморіальної дошки, яке планувалося на 5 вересня, до комісії звернувся антифашистський комітет з вимогою не допустити появу пам’ятної дошки в центрі Харкова, оскільки «співпрацював з окупаційною владою», зокрема публікував свої статті в газеті «Нова Україна», а це видання представляло інтереси окупаційної влади.

Як повідомляв Тиждень.ua, до міського голови Геннадія Кернеса та губернатора Михайла Добкіна надійшли звернення від ветеранських та «антифашистських» організацій, у котрих Шевельов названий «поплічником нацистів», а відтак увічнення його пам’яті вимагають заборонити.

Нагадаємо, у Харкові 3 вересня пізно ввечері терміново відкрили меморіальну дошку видатному мовознавцеві Юрієві Шевельову, заявляючи, що міська влада має намір у середу скасувати своє рішення про її встановлення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.