НОВИНИ

Кернес запевняє, що за рішенням міськради меморіальну дошку Шевельову розбили невідомі

Мер Харкова Геннадій Кернес заявляє, що комунальні служби міста не причетні до демонтажу пам’ятної дошки мовознавцю Юрію Шевельову.

За словами Кернеса, якби він цього бажав, то цю дошку прибрали б набагато раніше. Мер Харкова також зауважив, що сьогодні на засіданні міської ради отримав смс-повідомлення про руйнування дошки невідомими.

Як повідомлялось, буквально через півгодини після рішення міськради скасувати дозвіл топонімічної комісії на встановлення меморіальної дошки відомому мовознавцю-славісту та історику літератури Юрію Шевельову, троє чоловіків розбили і забрали пам'ятний знак.

Нагадаємо, регіонали і комуністи Харківської міськради 25 вересня проголосували за рішення про демонтаж меморіальної дошки Шевельову.

Науковці провідних університетів США, Канади і Британії зверталися з відкритим листом до Кернеса, яким закликали його зберегти встановлену у вересні 2013 року меморіальну дошку мовознавцю та історику літератури Юрію Шевельову.

Нагадаємо, раніше Громадський комітет зі вшанування 105-річчя Юрія Шевельова заявляв про фальсифікацію рішення комісії з топоніміки Харківської міськради щодо заборони встановлення меморіальної дошки відомому українському мовознавцю. Зокрема, до документу «заднім числом» включені пункти про скасування рішення Топонімічної комісії від 24 травня 2011 року та рекомендацій відмінити рішення Харківського міського голови про встановлення дошки Юрію Шевельову.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.