«Що стосується ВВП, розбіжність по мінімальним і максимальним прогнозам складає від 1,8 до 2,2% зростання ВВП в першому році. В наступні роки значення ефекту буде зменшуватись, але все одно залишиться позитивним і становитиме не менше 1,5–1,7% приросту ВВП щорічно», – сказав Мунтіян.
За його словами, експертна група розробила вісім сценаріїв математично-економічних оцінок на короткостроковий (1-3 роки) і середньостроковий періоди (5-7 років). Відповідно до цього аналізу, економічна інтеграція України з країнами Митного союзу, ЕЄП та ЄЕС є доцільною.
Мунтіян пояснив, що це пов’язано з тим, що це найбільший ринок для українських товарів, структура експорту в ці країни найкраща (товари з найбільшою доданою вартістю), а також найбільші інвестиції з цього ринку.
«Ми прийшли до висновку, що найбільша кількість інвестицій до України йде саме з Росії, в тому числі і через офшори (Кіпр та інші країни). Тільки РФ з 1992 року завела $18 млрд, хоча офіційно є цифра $3,8 млрд», – сказав Мунтіян.
За його словами, це ще раз підтверджує привабливість України для іноземних інвесторів.
Він він зауважив, що всі оцінки робились, виходячи з тих преференцій, які були узгоджені на високому рівні, а також з існуючих гарантій та компенсацій для України з боку країн МС.
Як повідомлялось, обсяг зовнішньої торгівлі товарами держав – членів Митного союзу і Єдиного економічного простору з третіми країнами за січень-квітень становив $297,1 млрд, зокрема, експорт – $189,9 млрд, імпорт – $107,2 млрд. Порівняно з аналогічним періодом минулого року обсяг зовнішньої торгівлі зменшився на 1,3%, або на $4 млрд.
Нагадаємо, 31 травня прем'єр-міністр Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною. Меморандум передбачає надання Україні можливості мати представника в ЄЕК і одержати статус спостерігача в Євразійському економічному союзі з 2015 року.
Прем'єр Росії Дмітрій Мєдвєдєв висловив сподівання, що Україна не братиме на себе зобов'язань, які в подальшому перещкоджатимуть інтеграції до ЄЕК.За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору простворення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015 року.
В той же час президент Віктор Янукович в телефонній розмові запевнив президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, що нова модель співробітництва між Україною та Євразійським економічним союзом не суперечить членству України в СОТ та стратегічному курсу на євроінтеграцію.
Між тим, європейські політики неодноразово наголошували на неможливості одночасної інтеграції України до Митного союзу та ЄС.