В ЄС сподіваються, що Україна не підписуватиме з МС угод, що суперечать асоціації

5 Червня 2013, 19:25

"Рада ЄС розгляне стан виконання українською владою умов, необхідних для підписання Угоди про асоціацію, аби прийняти політичне рішення щодо згоди на підписання ранньої осені", – сказав Девід О'Салліван

Він також підкреслив роль ЄП у процесі ратифікації вказаного документа, оскільки тільки позитивне голосування ЄП дозволить почати  виконання угоди до того, як її ратифікують всі країни-члени ЄС.   "Це залежатиме від позитивного голосування ЄП, і це повинно відбутися між Вільнюсом (саміт Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді) і парламентськими виборами в травні", – пояснив він.

Разом з тим, О'Салліван висловив думку, що не вірить у можливість підписання Угод виключно з "геополітичних мотивів". "Тільки щира і віддана робота з конкретними проблемами щодо виконання умов зробить підписання можливим", – сказав він.

Політик окремо акцентував на  підписанні Україною меморандуму про поглиблення взаємодії між Україною та Євразійською економічною комісією (ЄЕК):

 "Я хочу сказати дуже чітко: ми розуміємо, що Україна повинна підтримувати хороші відносини з сусідами, і ми не хочемо, щоб Україна відчувала, що є якийсь незворотний вибір між відносинами з Європою і хорошими відносинами з Росією та сусідами. Це не так, і про це було чітко сказано під час саміту Росія-ЄС напередодні" – сказав він.

Політик також висловив сподівання, що Україна буде продовжувати мати тісні відносини з сусідніми країнами. "Так і має бути. З іншого боку, ми повинні бути впевнені, що будь-які форми співпраці з Митним союзом не суперечать імплементації глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі", – підкреслив він.

Нагадаємо, 31 травня прем'єр-міністр Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною. Напередодні  країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь)підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.

Прем'єр Росії Дмітрій Мєдвєдєв висловив сподівання, що Україна не братиме на себе зобов'язань, які в подальшому перещкоджатимуть інтеграції до ЄЕК.За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору простворення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015 року.

В той же час  президент Віктор Янукович в телефонній розмові запевнив президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, що нова модель співробітництва між Україною та Євразійським економічним союзом не суперечить членству України в СОТ та стратегічному курсу на євроінтеграцію. 

Між тим, європейські політики неодноразово наголошували на неможливості одночасної інтеграції України до Митного союзу та ЄС.

Читайте також: Тисяча й одна інтеграція. Домовленості з Митним союзом не матимуть практичних наслідків