"Повинно бути ретельно вивчено на предмет того, чи є суперечності з євроінтеграцією", – сказав литовський міністр журналістам.
Лінкявічюс додав, що важливо зрозуміти, чи не буде співпраця України з Митним союзом суперечити положенням, що стосуються створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом.
"Простіше кажучи, якщо перейти межу в торгівлі з МС, то не можна тоді підписувати договір з Євросоюзом, тут треба вибирати", – сказав він.
Глава МЗС Литви уточнив, що він не має на увазі припинення будь-яких зв'язків з певним об'єднанням, однак Києву потрібно вибрати свій напрямок, адже у різних організацій різні правила і вимоги.
"Дуже хочеться бути і там і там, але іноді не виходить", – сказав Лінкявічюс.
Нагадаємо, 29 травня країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.
За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015 року.
Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко заявив, що надання Україні статусу спостерігача у Митному союзі не вплине на євроінтеграційні прагнення країни.
Як відомо, європейські політики неодноразово наголошували на неможливості одночасної інтеграції України до Митного союзу та ЄС.
31 травня прем'єр-міністр Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною.