9 травня в Україні відзначили російсько-українськими прапорами в Донецьку та сутичками в Тернополі

9 Травня 2013, 22:30

У Києві вранці на Майдані Незалежності урочисто підняли державний прапор України. Хрещатиком пройшла військово-історична хода з нагоди святкування Дня Перемоги за участю  2,5 тис. військових та 20 одиниць техніки.

На території Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни» відбулась церемонія запалення Вогню Слави та покладання гірлянди Військової слави.

Завершилось святкування Дня Перемоги  15-хвилинним феєрверком. 

У Львові  заплановані масові заходи  скасували  на виконання рішення міського окружного адміністративного суду, однак попри це на Марсовому полі та на Пагорбі слави було відправлено панахиди. Представники як КПУ, так і ВО “Свобода”  були присутні на території Пагорба слави, однак будь-яких інцидентів між ними не сталося.

Працівники міліції змусили представника Прогресивної соціалістичної партії згорнути червоний прапор, а представників Української республіканської партії "Собор" не використовувати плакати "Геть московські окупанти!" та "Геть вбивць".  

В той же час у центрі міста актори показали вуличну виставу "Хроніки німецько-радянської війни або вся правда про окупаційну війну на території України".

Однак у  Тернополі в Парку слави під час акції прихильників Комуністичної партії України «Парад переможців» виникла сутичка між правоохоронцями та народними депутатами від ВО “Свобода”.

На шляху до Пагорба Слави  депутати міської ради та декілька сотень свободівців намагалися завадити ході з червоними прапорами підійти до  Вічного вогню. Правоохоронці супроводжували  ветеранів до меморіалу. Під час протистояння не обійшлося без штовханини, внаслідок якої затримали 6 свободівців.

Комуністи провели свій захід біля Вічного вогню, а потім під скандування “Ганьба!” залишили Парк слави в оточенні правоохоронців. По дорозі невідомі кинули в них шашкою з їдким димом.

 В Івано-Франківську представники місцевої «Свободи» перекрили пішохідну частину центральної вулиці Незалежності, щоб перешкодити заявленому маршу комуністів.

 Однак представники КПУ  разом із ветеранами пройшли іншим маршрутом до Меморіального комплексу в супроводі співробітників міліції. Біля входу до Меморіального комплексу комуністи розгорнули близько 20 прапорів КПУ та прапорів перемоги.  Окремою колоною пройшли активісти Івано-Франківської облорганізації Партії регіонів під партійними та державними прапорами.

Свободівці не змогли потрапити до меморіалу, оскільки «беркутівці» перекрили їм шлях.

У Харкові на площі Свободи пройшла військово-театралізована вистава та парад, присвячені "68-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні". Площею урочистим маршем пройшли понад 1,5 тисячі військовослужбовців Харківського гарнізону, а також з Дніпропетровська, Львова, Севастополя та Воронежа (РФ).

Після проходження військових на площі Свободи відбувся плац-парад курсантів Академії Міністерства внутрішніх справ. Військовослужбовці під акомпанемент оркестру показали навички володіння шаблею та карабіном СКС. Наостанок урочистим маршем площею Свободи крокував кінний ескадрон Харківської державної зооветеринарної академії.

У Донецьку  біля  меморіального комплексу «Твоїм визволителям, Донбас» пройшов урочистий  мітинг. На флагштоках біля меморіалу разом з державними прапорами України було піднято червоний прапор Перемоги.

Після мітингу, який зібрав до 10 тисяч учасників, відбулося покладання квітів до пам'ятника «Твоїм визволителям, Донбас!», та відбувся святковий концерт і парад військових.

Як відзначає місцеве видання, стільці для ветеранів перед сценою були розташовані під відкритим небом, деякі пенсіонери прийшли з парасольками і саморобними шапками, зробленими з газет. В той же час мер Донецька вказав, що ветеранам раніше роздали жовто-блакитні панами від сонця.  

Окрім того, ветерани тримали  декілька червоно-синьо-жовтих прапорів. Як пояснив один з ветеранів місцевому виданню, "це об'єднаний прапор Росії та України".

Також у Донецьку сьогодні зафіксували рекорд України: понад 2600 людей хором виконали пісню Давида Тухманова "День Победы".

У Запоріжжі святкові заходи до Дня Перемоги супроводжувалися прапорами Партії регіонів і КПУ. В Параді поколінь і урочистому мітинг взяли участь місцеве керівництво та ветерани.

У Житомирі  біля Монументу Слави учасники військово-історичного клубу «Червона Зірка» показали реконструкцію бойових дій часів Другої світової війни.  Після цього біля Монументу Слави відбувся мітинг – реквієм «Пам'ятаємо, шануємо! Вдячні!» Учасники мітингу тримали державні прапори, червоний прапор Перемоги, а також партійні стяги. Після мітингу учасники свята переглянули парад військових духових оркестрів. 

У Сумах з нагоди Дня Перемоги відбулась народна акція «Пам'ятай ім'я своє»:  сумчани  пройшли до Меморіалу Слави  з фотографіями своїх родичів, які брали участь у Великій Вітчизняній війні.

Також у Дніпропетровську  на Набережній Перемоги жителі  області пройшли колоною “Безсмертного полку”, тримаючи в руках фотографії своїх родичів – фронтовиків.

На Фестивальному причалі Дніпропетровська відбувся парад військових частин, розквартированих на території області, в якому взяли участь 18 колон різних родів військ.

У Чернігові біля  братської могили у сквері імені Попудренка вшанували пам'ять загиблих під час визволення міста восени 1943 року.  Воїни Чернігівського гарнізону дали військовий салют та пройшли урочистою ходою до Меморіалу Слави на Болдиній горі. Ходу супроводжував бронетранспортер з Червоним Прапором на башті і Знаком Перемоги.

 На Болдиній горі відбувся мітинг-реквієм "Ніхто не забутий, ніщо не забуто", під час якого хор з понад 900 учасників, в основному чернігівських дитячих колективів, який виконав пісні, присвячені Перемозі.

В Одесі  пройшов урочистий марш курсантів Одеської національної морської академії та  військовий парад, в якому взяли участь понад  тисячу військовослужбовців.

Крім того, на Куликовому полі була виставлена  військова техніка. Надвечір на Приморському бульварі відбувся святковий концерт, а на Думській площі біля будівлі Одеської міськради пройшла акція "Зірка пам'яті", учасники якої в пам'ять загиблих за Батьківщину створили зі свічок-лампадок Золоту Зірку міста-героя.

Завершились урочистості святковим салютом в акваторії Одеського порту.

У Херсоні  відбувся урочистий парад  і мітинг біля монумента Невідомому солдатові в парку Слави. Під час мітингу херсонські комуністи протестували проти рішення міськради про перейменування вулиці Червонофлотської у вулицю Богородицьку 

У Севастополі відбувся спільний парад Чорноморських флотів України і Росії, на якому була  вперше задіяна військова техніка  У складі об'єднаної механізованої колони пройшли 24 бойові машини берегових військ Чорноморського флоту Росії і ВМС України.

В урочистому проходженні по центральній вулиці Севастополя взяли участь більше 1600 військовослужбовців.

Як і в попередні роки, парад переможців продовжився проходженням колонами ряду політичних сил проросійського спрямування з партійною символікою і транспарантами.

Святкові заходи у Севастополі завершаться артилерійським салютом і феєрверком.

Також парад Перемоги відбувся у Сімферополі.

Загалом, згідно з даними МВС, 9 травня у більш ніж 4 тисячах населених пунктів усіх регіонів держави відбулося понад 6 тисяч масових заходів, присвячених Дню Перемоги у Другій світовій війні, в яких взяли участь понад  1,6 млн людей.

Як писав Тиждень.ua, цьогоріч до Дня Перемоги в Україні з’явились нові та відреставровані пам’ятники радянським героям, а також алея футболістів-фронтовиків у Донецьку та графіті-стіна в Запоріжжі.

Позначки:

читати ще