НОВИНИ

У Тернополі міліція затримала 6 свободівців, які не давали піднімати червоні прапори

У Тернополі ветерани Великої Вітчизняної війни з червоними прапорами прорвалися до Вічного вогню на Пагорбі Слави лише з допомогою правоохоронців.

Відразу після офіційного покладання квітів, яке проходило без участі комуністів та радянської символіки, на шляху до Пагорба Слави постала громадська приймальня народного депутата Олексія Кайди (фракція ВО "Свобода"), який саме тут і сьогодні вирішив приймати своїх виборців.

Поряд із "приймальнею" знаходилися депутати міської ради та декілька сотень «свободівців», які також намагалися завадити учасникам з червоними прапорами підійти до меморіалу. Лише за допомогою спецзагону цей кордон вдалося прорвати.

Під охороною правоохоронців ветерани війни нарешті поклали квіти до Вічного вогню та провели на Пагорбі Слави мітинг. Під охороною ж вони й залишили меморіал.

Під час протистояння не обійшлося без штовханини. Було кинуто дві димові шашки. Одному з депутатів порвали сорочку.

Правоохоронці затримали шестеро свободівців  та завантажили їх у міліцейську автівку.

Як повідомив заступник начальника обласної міліції Василь Облещук, під час заходу здійснювався відеонагляд, тож є можливість відстежити дії всіх учасників протистояння. Зокрема, правоохоронцям уже відомо, хто кинув у колону ветеранів димові шашки.

Що ж стосується затриманих, то їх доправлено у відділення міліції, де після пояснення і підписання відповідних протоколів їх відпустять, зазначив Облещук.

Як повідомлялося, міськрада Тернополя прийняла рішення про заборону використання тоталітарної символіки на території міста. Його оскаржила прокуратура, а суд  призупинив дію рішення міськради, проте сьогодні зранку на ранковому засіданні Тернопільської міської ради депутати знову проголосували за заборону червоних прапорів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.