НОВИНИ

У Львові суд заборонив проводити 9 травня мітинги і масові акції

Львівський окружний адміністративний суд ухвалив рішення про заборону проведення ветеранським організаціям і політичним силам 9 травня у Львові мітингів та інших масових заходів. Про це повідомив представник однієї із сторін у судовому розгляді, член КПУ, голова львівської облорганізації Антифашистського комітету України Олександр Калинюк.

За його словами, судове засідання за позовом Львівської міської ради розпочалося 8 травня о 18.00 і тривало до 6.30 сьогоднішнього дня, 9 травня, коли колегія із трьох суддів зачитала рішення про заборону всім організаціям і партіям проводити заходи 9 травня у Львові (де вони планувалися) - біля Монументу воїнам-визволителям (вулиця Стрийська), на Марсовому полі (вулиця Мечникова) та біля Вічного вогню на Пагорбі слави (вулиця Пасічна).

«Прикметно, що до заборони проводити заходи спершу потрапило і Генеральне консульство Російської Федерації у місті Львові, від якого також було подано заявку. Це ж нонсенс! Заборонити представникам дипломатичного корпусу! Згодом у суді це врахували і виключили з переліку Генконсульство. Ось так проходило судове засідання в якому було 23 відповідача», - зазначив Калинюк.

Він додав, що на виконання рішення суду у Львові сьогодні ветерани не будуть проводити святковий мітинг до Дня Перемоги.

«Фактично у Львові суд заборонив ветеранам святкувати День Перемоги», - обурився Калинюк.

При цьому Калинюк наголосив, що ветерани і комуністи «в індивідуальному порядку» прийдуть покладати квіти на місця поховань радянських воїнів, а він особисто, «як громадянин, у якого воював батько, прийде і розгорне на Пагорбі слави прапор перемоги».

9 травня у Львові представники лівих сил і низки ветеранських організацій області планували провести низку заходів біля Пагорба слави, на Марсовому полі та біля Монументу слави.

Як повідомлялось, Львівська міська рада 8 травня скерувала позовну заяву до окружного адміністративного суду з вимогою заборонити проведення акцій 9 травня у Львові окрім тих, що передбачені як офіційні заходи.

Нагадаємо, Львівський окружний адміністративний  7 травня призупинив дію ухвали Львівської міської ради  «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території міста Львова». 

25 квітня Львівська міська рада ухвалила рішення про оголошення 8-9 травня у місті Львові Днями скорботи за загиблими у Другій Світовій війні та жертвами тоталітарних режимів. Також депутати прийняли ухвалу, якою заборонили використання 8-9 травня окупаційної символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова. 

Також  26 квітня Львівська обласна рада прийняла рішення про вшанування пам’яті українців, полеглих у роки Другої світової війни, у якому звертається до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських організацій, правоохоронних і силових структур області про недопустимість використання 8 та 9 травня, під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни, радянсько-комуністичної чи нацистської символіки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.