НОВИНИ

  ▪   Євгенія Шидловська

68-річчя Перемоги в Україні увіковічили пам’ятником автомобілістам та алеєю футболістів-фронтовиків

До дня Перемоги в Україні з’явились нові та відреставровані пам’ятники радянським героям, а також алея футболістів-фронтовиків у Донецьку та графіті-стіна в Запоріжжі.

У Києві 8 травня на Рибальському острові відкрили  пам’ятник морякам Дніпровської флотилії,  демонтований рік тому з Поштової площі.  Як відзначив народний депутат Олександр Бригинець, внаслідок «переїзду» пам’ятник поновили у неповному вигляді: зникла фігура одного пораненого моряка.

Також 1 травня у столичному Парку Вічної слави прем’єр міністр Микола Азаров  урочисто відкрив пам’ятники двічі Героям Радянського Союзу Георгію Тимофійовичу Береговому та Амет-Хану Султану  на Алеї воїнської слави.

Планується, що на Алеї будуть встановленні 14 погрудь учасникам Великої Вітчизняної війни – двічі Героям Радянського Союзу, які народилися на території України, брали участь у визволенні України, проживають або поховані на території сучасної України.  Столична влада планує здійснити будівництво  всіх монументів  у два етапи: до 70-річчя визволення Києва   - восени цього року, та до 70-ї річниці визволення України  - у 2015 році.

 У Херсоні  на Миколаївському шосе  відкрили пам’ятник автомобілістам та дорожникам часів Другої світової війни. На в’їзді до міста встановили ЗІС-5. Кошти були зібрані громадою.

Як повідомляє Херсонська міськрада, після виступів почесних гостей, ветеранів, пам’ятник освятили. Служба супроводжувалася сурдоперекладом.  

У Харкові  до Дня Перемоги на площі Конституції після реконструкції мали встановити англійський танк Mark V «Рікардо» та радянський Т-34 як  пам'ятники Громадянській війні 1918-1922 років та Другій світовій відповідно.

Раніше танки розташовувалися на площі перед фасадом Харківської єпархії Української православної церкви, тепер танки встановлять з боку перетину Бурсацького узвозу та вул. Римарської.

У Запоріжжі графітчики з дозволу міської влади розфарбували паркан, який огороджує територію міської лікарні та йде вздовж дороги до парку Перемоги. 250 м² молодь прикрасила зображеннями георгіївських стрічок та танків.

У Донецьку наприкінці квітня відкрили березову Алею пам'яті на честь колишніх футболістів команди «Стахановець» («Шахтар») - учасників Другої світової війни.   

У Вінниці  напередодні Дня Перемоги відкрили  дві меморіальні дошки  героям Радянського союзу – Миколі Сищикову та Федору Брую.

На Луганщині в центрі міста Попасна відкрили меморіал, присвячений дітям, загиблим у роки Другої світової війни.

Навесні 1943-го фашисти змусили 230 місцевих школярів вийти на заміноване поле, тоді понад 50 дітей, ще десятки отримали важкі поранення і каліцтва.На к монумента вибито слова: «Забути не можна. Пробачити неможливо!».  Згідно з повідомленням Луганської облрали, ініціаторами  створення пам’ятника були учні 24-й Попаснянської школи та Луганський обласний благодійний фонд «Благовіст».

На Дніпропетровщині до Дня Перемоги приурочили  відкриття площі біля Свято-Троїцького собору У Новомосковську. «Упродовж багатовікової історії Церква благословляла воїнів на ратний подвиг. Часто священики першими йшли у бій і своїм прикладом вели за собою солдатів. Велика Вітчизняна війна не стала виключенням. Напередодні Дня Перемоги втішно бачити, як відроджується Свято-Троїцький Собор в Новомосковську. А разом з ним - відроджується і міцніє духовність нашої країни», - сказав віце-прем’єр Олександр Вілкул під час простостей.

У Криму в одному з центральних скверів в Ялти відкрили  пам’ятну дошки на честь командира 323-го гвардійського стрілецького полку, який визволив у 1944 році Ялту від фашистів, Джаліля Наджабова. Меморіальна дошка встановлена в сквері неподалік від автовокзалу, який має ім’я героя-визволителя.

У Бахчисарайському район за дорученням голови Ради міністрів АРК Анатолія Могильова відновили пам’ятник на братській могилі радянських воїнів, який раніше пошкодили невідомі.

Також напередодні Дня Перемоги  у селі Курортне Білогірського району  відкрили відреставрований меморіал «Пам'яті 36 односільчан, спалених німецько-фашистськими загарбниками», який відзначав трагічні події листопада  1943 року. Відновлення меморіалу, який був споруджений  1975 року, відбулося з ініціативи Голови Верховної Ради АРК Володимира Константинова. Роботи з ремонту й реставрації комплексу були проведені за рахунок особистих коштів членів президії й депутатів кримського парламенту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.