"Я дуже різко засуджую рішення Росії у визнанні незалежності Криму, і анексії його до складу Російської Федерації, що порушує Статут і основні принципи Ради Європи, а також зобов'язання Росії перед організацією", – йдеться у заяві Брассер.
Також вона зазначила, що всі країни, що входять до Ради Європи, мають дотримуватися суверенітету й територіальної цілісності інших держав.
Крім цього сказано, що Брассер разом зі співдоповідачами моніторингового комітету ПАРЄ Маріетта де Пурбе-Лундін і Майліс Репс відвідають Україну 22-24 березня для обговорення питань, пов'язаних з поточною ситуацією в Україні.
Нагадаємо, у Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.
Про невизнання результатів "референдуму" в Криму вже заявили ЄС, США, Туреччина,Великобританія, Франція та Італія, а також Канада, Японія та Молдова.
Як відомо, 18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів". До цього Путін наказав ратифікувати входження Криму у склад Російської Федерації.
Згодом президенти Ради ЄС Херман Ван Ромпей та Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу виступили із спільною заявою, в якій констатували, що ЄС не визнає анексію Криму до Росії.