У місті вже розпочали збір коштів на виготовлення і встановлення пам’ятної дошки. Її виготовлять з добровільних пожертв громадян.
Погоджуватиме проект таблиці спеціальна комісія Львівської міськради.
Громадська ініціатива зародилася в соціальних мережах після знищення пам’ятної дошки українському мовознавцю в Харкові.
Водночас академічна спільнота Львівського університету імені Івана Франка звернулась до Харківської міськради з проханням відновити пам’ятну дошку мовознавцеві.
У 1943 році Шевельов із матір’ю переїхав до Львова з Харкова. Вони мешкали у будинку на вулиці Конопницької, 14, що у центральній частині міста. У Львові Юрій Шевельов познайомився і заприятелював з мовознавцем і філологом, редактором «Українського видавництва» Василем Сімовичем. Тут же він почав укладати німецько-український правничий словник, а восени 1944 року переїхав у Німеччину.
к повідомлялось, 3 вересня до міського голови Геннадія Кернеса та губернатора Михайла Добкіна надійшли звернення від ветеранських та «антифашистських» організацій, у котрих Шевельов названий «поплічником нацистів», а відтак увічнення його пам’яті вимагали заборонити.
У звязку з активізацією так званих антифашистів та намірами влади підтримати їхні вимоги, меморіальну дошку терміново відкривали майже вночі.
Незважаючи на заяви Громадського комітету зі вшанування 105-річчя Юрія Шевельова й громадських активістів про фальсифікацію рішення комісії з топоніміки Харківської міськради щодо заборони встановлення меморіальної дошки, а також на фальсифікацію голосів, та попри заклики науковців провідних університетів США, Канади і Британії зберегти дошку, 25 вересня регіонали і комуністи Харківської міськради проголосували за її демонтаж.
Буквально через півгодини після рішення міськради троє чоловіків розбили і забрали пам'ятний знак.
Пізніше Кернес заявив, що комунальні служби міста не причетні до демонтажу пам’ятної дошки, а в обласному управлінні МВС правоохоронці проводять перевірку за фактом демонтування.
Читайте також Протистояння у Харкові: влада послідовно радянізує місто. Інтелігенція чинить опір