Зростає загроза вторгнення Ірану в Ірак

2 Серпня 2011, 15:09

За його словами, рішення Сполучених Штатів поставити Іраку сучасне озброєння є цілком логічним і вмотивованим. Воно засвідчує, що Вашингтон врахував в’єтнамський досвід і не бажає, аби після виведення американських військ в Іраку прийшли до влади ворожі американцям сили, а прагне залишити після себе сильну державу, котра залишатиметься в союзницьких стосунках з США і виконуватиме роль плацдарму американської політики в регіоні.

«Це тим більше важливо, коли після накочення на Близький Схід хвиль арабських революцій колишня конфігурація розстановки сил істотно змінилася. Невідомо, чи зможуть США й надалі опиратися на нове керівництво Єгипту так, як це було у часи колишнього президента Хосні Мубарака. До того, Америка покладає великі надії на Ірак як союзника перед лицем таких регіональних загроз, як зростання шиїтського екстремізму, вплив Ірану, а також дестабілізація в Сирії», – зазначає автор.

На його думку, нині США опинилися перед складною дилемою. З усього видно, що іракський уряд не готовий самостійно протистояти ісламістам, якщо американські війська, як заплановано, залишать територію Іраку до грудня 2011 року. Тегеран тільки чекає на час виходу американський військ і готовий негайно заповнити той вакуум, котрий утвориться після такого виведення. В Ірані цього і не приховують, наголошуючи на тому, що готові як постачати зброю, так і навчати військовий персонал.

«При цьому Іран продовжує нарощувати підтримку іракських шиїтів. Останнім часом Тегеран постачає шиїтське ополчення все більш точними і смертоносними системами озброєнь, а також сучасними засобами зв'язку та управління. Також зростає і рівень підготовки бойовиків-шиїтів, які проходять навчання під керівництвом іранських інструкторів», – додає автор.

Автор робить припущення, що іранське керівництво вже бачить Ірак такою ж країною-маріонеткою, якою для Сирії є Ліван. Адже Ірак – це ласий шматок території, який багатий на нафту і газ. І якщо американці так просто кинуть його без нагляду, то це негайно спровокує те, що Іран у перші ж дні після виведення військ США зробить спробу задушити слабку іракську державу.

«Як тільки адміністрація президента США Барака Обами зменшила міжнародний тиск на Іран, іранський режим мулл тут же розпочав збільшувати своє проникнення в сусідні держави. Тому питання, яке нині постало перед Вашингтоном – це, що робити далі з Іраном? Іран потрібно зупинити, оскільки він за нинішнього режиму непередбачуваний. Бо якщо дати йому можливість робити все, що він тільки захоче в близькосхідному регіоні, то цілком може утворитися ірансько-іракський конгломерат, котрий продукуватиме нові революції і нових  «стражів порядку», – зазначає автор.

Детальніше читайте тут.

Позначки: