Затримання українців у Грузії. Що відомо на даний момент

3 Грудня 2018, 13:00

Що сталося?

2 грудня, у день, коли у Грузії відбулися масові протести опозиції, в Тбілісі було затримано п'ятеро громадян України. Про це повідомили грузинські ЗМІ, зокрема, Грузія Online. Згодом з'ясувалося, що затримано шістьох громадян України та одного грузина. За інформацією телеканалу «Руставі-2»група чоловіків  наприкінці листопада заселилася  у готель «Альянс» у Тбілісі. Серед них був колишній грузинський військовий Лука Чхетія, який воював в українському батальйоні "Донбас". Українцям інкримінували незаконне придбання та зберігання вогнепальної зброї  та боєприпасів. 

 

Тиждень.ua зібрав усю відому на цей момент інформацію щодо затримання.

 

 

Ввечері 2 грудня Міністерство внутрішніх справ Грузії підтвердило, що у Тбілісі затримали громадян України. Грузинські правоохоронці розповіли, що українці прибули до Грузії 27 листопада. Мета їхнього приїзду в країну поки не  з'ясована.

 

«Під час обшуків було вилучено пістолети "Берета" та "Макаров", автоматичну ручну вогнепальну зброю та різні боєприпаси», – розповіли у відомстві.

 

Зазначається, що наразі відкрито кримінальне впровадження за ст. 236 Кримінального кодексу Грузії ("Незаконне придбання та зберігання вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухових пристроїв").

 

3 грудня  керівник консульського Департаменту забезпечення МЗС Василь Кирилич повідомив, що затриманим в Тбілісі шістьом громадянам України призначили адвокатів. За інформацією департаменту поліції, їх права не порушуються.

 

До чого тут Семен Семенченко?

Після затримання українців у Грузії скандал розгорівся навколо народного депутата від "Самопомочі" та екс-керівника добровольчого батальйону "Донбас" Семена Семенченка. Повідомлялось, що він був серед затриманих у Тблісі. Про це у Facebook написав радник президента України Петра Порошенка Юрій Бірюков.

 

«…Підтвердили інформацію про те, що Семенченко в Тбілісі, що Семенченко втравив нас в дипломатичний скандал, що Семенченко підставив "своїх" людей і в останній момент втік», – написав Бірюков.

 

Сам Семенченко категорично заперечив інформацію про своє затримання у Грузії: 

 

«Інформація про те що мене нібито хтось десь затримував – фейк. Інформація що я "вилетів з Грузії в невідомому напрямку" – фейк», – написав він.

 

Нардеп також додав, що у нього немає дипломатичної недоторканності.

 

«У зв'язку із затриманням українських громадян в Тбілісі займаюся інформуванням їх сімей, організацією адвокатів і з'ясуванням ситуації яка призвела до даної провокації», – розповів він.

 

Хто такий Лука Чхетія?

Cеред затриманих виявися колишній грузинський військовослужбовець, який воював в українському батальйоні "Донбас" Лука Чхетія. Як повідомлялось, Чхетія збирався  2 грудня взяти участь в акції протесту опозиції в Тбілісі.  Його ім'я фігурувало під час зимових подій біля Солом'янського суду у Києві. На початку лютого  під будівлею райсуду внаслідок сутичок один правоохоронець отримав кульове поранення в ногу

Фото: Luka Chkhnetia/Facebook

 

Тоді голова парламентського Комітету з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв повідомив, що після сутичок під судом затримали четверо осіб.

 

«Чотирьох увезли до СІЗО: добровольця батальйону "Донбас" Николай Чудовский, позивний "Чудо"; доброволець підрозділу "Волки Свободы" Лука Чхетія, позивний "Лука"; командира штурмової роти батальйону "Айдар" Бача Володимир Хитрич , позивний "Бача; та добровольця батальйону "Донбас" Олександр Брест Федорченко , позивний "Брест"», – написав він.

 

Родина Чхетії стверджує, що він прибув для участі в акції об'єднаної опозиції, яка мала відбутися 2 грудня.

 

«Українців нібито затримали на «місцевому Міхомайдане», або вони "збиралися його відвідати". Зазвичай тут посилаються на Руставі -2. Інформація є фейком. Руставі -2 наводить слова батьків громадянина Грузії Лука Чхетія про те що ВIН "збирався відвідати акцію опозиції". Ніякого «Міхомайдана» в Грузії зараз немає – пройшла одна акція протесту на якій місцева опозиція вирішила звернутися до суду і оскаржити результат виборів. Ніякого відношення до акцій місцевої опозиції українці не мають і їх ні разу не відвідували», – пише Семенченко у Facebook.