Засновник “ВКонтакте” відмовився надати ФСБ особисту інформацію організаторів груп Євромайдану

17 Квітня 2014, 11:30

На запит ФСБ співробітники "ВКонтакте" відповіли категоричною відмовою.

"Юрисдикція Росії не поширюється на українських користувачів «ВКонтакте». Видача особистих даних українців російській владі була б не лише порушенням закону, а й зрадою всіх тих мільйонів жителів України, які нам довірилися", – пояснює Дуров.

У зв'язку з цим Дурову довелося продати свою частку "ВКонтакте", оскільки її наявність могла перешкодити йому приймати правильні рішення.

"Але я ні про що не шкодую: захист особистих даних людей вартий цього і набагато більшого. З грудня 2013 у мене немає власності, але у мене залишилося щось важливіше – чиста совість і ідеали, які я готовий захищати", – резюмував Дуров.

ФСБ Росії вимагала надати реєстраційні дані щодо авторів і адміністраторів 39 груп "ВКонтакте", серед яких "Євромайдан",  Українська революція Євромайдан", "Нетолерантні", "Ми – патріоти України", а також регіональні співтовариства Євромайдану.

На підкріплення своєї заяви Дуров надав скріншоти запиту ФСБ, підписаного начальником оперативного підрозділу С.А.Поляковим.

У січні цього року стало відомо, що Дуров продав 11,99 % акцій "Вконтакте" гендиректору "Мегафона" Івану Тавріну, який потім продав їх "Mail.ru", що отримала в результаті 51,99% соцмережі. Сам Дуров заявляв, що радий позбавленню від " найбільшою частини свого майна" .

Пізніше на сторінці Дурова з'явилася ще одна запис, згідно з якою прокуратура зажадала від "Вконтакте" "закрити антикорупційну групу Алєксія Навального під загрозою блокування" . "Але я не закрив цю групу в грудні 2011 року і, зрозуміло, не закрив зараз" – пише Дуров.

"За минулі тижні на мене чинився тиск з різних сторін Самими різними методами мені вдалося виграти більше місяця, але зараз настала пора сказати – .. Ні я ні моя команда не збираємося здійснювати політичну цензуру. Ми не будемо видаляти ні антикорупційне співтовариство Навального, ні сотні інших спільнот, блокування яких від нас вимагають. Свобода поширення інформації – .. невід'ємне право постіндустріального суспільства Це право, без якого існування ВКонтакте не має сенсу ", – підкреслює Дуров.

Як повідомлялось, Роскомнагляд заблокував доступ до 13 спільнот соціальної мережі «ВКонтакте», присвячених протестам в Україні, через «екстремістський контент».