За зневагу до зображень Януковича громадян залякують, штрафують і саджають до тюрем

21 Грудня 2013, 19:02

5 грудня 2011 року біля пам’ятника Шевченкові у Львові протестувала студентка, тримаючи плакат із написом «Янукович продає державу». На студентку склали протокол за участь в несанкціонованому мітингу, хоча, як відомо, стаття Конституції наголошує, що одиночний протест не потребує подачі заявки. 

У День незалежності пенсіонерка Галина Швидка, на знак протесту проти політичних репресій та розбудови диктатури в країні, відрізала прізвище «гаранта» від стрічки на вінку «Тарасу Шевченку від Віктора Януковича», покладеному президентом до пам’ятника Тарасові Шевченку в Києві. За це її було засуджено до позбавлення волі на 10 діб.

У жовтні того ж року Апеляційний суд Києва залишив без змін постанову суду першої інстанції. Проте вже цього року Європейський суд з прав людини відкрив провадження за позовом українки Швидкої. Очікується, що розгляд справи відбудеться в середині 2014 року. Представлятиме інтереси Галини Швидкої у Європейському суді Дмитро Ільченко, керівник  юридичного департаменту Київської «Батьківщини».

Того ж місяця 2011 року на Донеччині затримали пенсіонерок, які планували у чорних хустках, помахом руки вказати Януковичу дорогу на цвинтар в Макіївці, підкріпивши цю дію транспорантом із словами «Туди вам і дорога».

У вересні 2011 року футболка «Спасибо жителям Донбаса за президента…», «Спасибо за ананаса» спричинила справжній скандал. Проти фірми Prostoprint, яка випустила футболки із цим написом порушили кримінальну справу за підозрою в незаконному використанні торговельного знака-емблеми чемпіонату Європи з футболу 2012 року на футболках, чашках, кепках і іншій продукції. За словами власника компаній Prostoprint та futbolka.ua Дениса Олєйнікова, УБОЗ захопив офіси його фірм нібито через друк футболок з написом «Спасибо жителям Донбасса…». Згодом Олейников заявив про погрози йому і його сім’ї, продав свій бізнес і виїхав з України. Наприкінці 2011 року він отримав політичний притулок у Хорватії.

 

Пізніше інтернет-магазин, який розповсюджував футболки з видозміненим написом «Спасибо жителям Донбасса», також закрили. 

На початку 2012 року українці масово псували білборди із новорічними привітаннями президента. Рекламні щити з заображенням Янукоича закидали фарбою, яйцями, а також рвали та обписували образливими написами. Було порушено щонайменше 4 кримінальні справи. Журналістів, які розміщували фото та інформацію про це, викликали на допит. А 73-річний мешканець Волині заплатив за забруднення фарбою білборда із привітанням Януковича 51 гривню.

24 лютого представники Коаліції учасників помаранчевої революції намагалися роздавати презервативи із зображенням президента Януковича перехожим на Майдані Незалежності в Києві. Пізніше їх засудили до 15 діб адміністративного арешту. За версією міліції – за несанкціоноване проведення акції.

27 березня минулого року у Донецьку затримали учасників акції, які хотіли розклеїти листівки проти Януковича. Міліціонери пропонували притягнути учасників акції до адмінвідповідальності за дрібне хуліганство – це штраф від 51 до 119 грн. Проте у квітні суддя Ірина Бухтіярова стала на захист студентів, заявивши, що складені протоколи не відповідають закону. 

Водночас, на початку березня, у Херсоні наряд міліції затримав двох студентів четвертого і п'ятого курсів Херсонського національного технічного університету, які розклеювали «антипрезидентські» листівки. 

Дніпровський райвідділ міліції міста Херсона порушив проти студентів кримінальну справу за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України (групове хуліганство), і тепер їм загрожує до чотирьох років позбавлення волі.

На початку 2013 року чималого розголосу останнім часом набуло засудження активістів за нанесення графіті із зображенням чоловіка, схожого на Януковича, з простреленою головою. 

Так, 15 січня цього року в Сумах чотирьох активістів, які малювали такі трафарети, засудили до 1-2 років. Також кримінальну справу порушували за аналогічні графіті у Львові.

У серпні історія із цяткою набула продовження у Івано-Франківську. Так, у координатора громадського руху Фонд-УПА Андрія Подільського вилучили 8 футболок із зображенням людини, сходої на президента і червоною цяткою на лобі. Міліція відкрила кримінальне провадження щодо Подільського за ч.1 ст.300 Кримінального кодексу (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорсткості …). Стаття передбачає покарання у вигляді арешту до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3-х років.

22 листопада під час Євромайдану в Рівному в небо запустили повітряні кульки, до яких було прикріплено фото Президента України Віктора Януковича. Таким чином рівняни вирішили показати своє невдоволення діями Президента, який різко змінив курс України від Євроінтеграціїдо Митного Союзу.

За цим фактом Рівненський міський відділ міліції відкрив кримінальне провадження за частиною 1 статті 296 Кримінального Кодексу України – дрібне хуліганство.

Уніч на 17 грудня Луцький міськрайонний суд обрав запобіжним заходом голові громадської організації «Національний Альянс» Майї Москвич двомісячний домашній арешт. Її зобов’язали не виїжджати за межі Волинської області, не з’являтися на Театральному майдані обласного центру, де відбувається Євромайдан, та носити електронний браслет.

Кримінальне провадження проти Москвич та ще п’яти активістів волинського Євромайдану розпочали за «хуліганські дії, пов’язані з наругою над портретами президента Віктора Януковича».

Йдеться про події 2 грудня, коли обурені діями силовиків щодо розгону Євромайдану і мовчанням влади активісти винесли з Волинської облради три портрети президента і пронесли їх у перегорнутому вигляді через центральну частину міста.