НОВИНИ

Власник ProstoPrint отримав політичний притулок у Хорватії

Власник фірми ProstoPrint Денис Олейников, який став відомий після скандалу навколо футболок з написом «Спасибі жителям Донбасу», а також обвинувачений у незаконному використанні логотипу Євро-2012, отримав політичний притулок у Хорватії.

«На минулому тижні я і моя сім'я отримали постійне політичний притулок в Хорватії», - написав Олейников у своєму блозі (oleinikov.me).

«Ще одна європейська країна де-факто визнала наявність політичних репресій в Україні», - додав він.

«Відтепер ми не шукачі притулку (asylum seekers), а самі що ні на є натуральні біженці (asylees), у нас і довідка є :-). Тепер ми можемо жити і працювати в Європі на тих же правах, що й місцеві громадяни, їздити світом без віз (крім Штатів) ... І з почуттям глибокого внутрішнього задоволення посилати до бісової матері продажну українську міліцію, оскільки Інтерпол не застосовує санкцій до осіб, яких переслідують на Батьківщині з політичних мотивів», - написав Олейников.

«Але головне - не побутові зручності та подорожі. Головне - правда. 14 (чотирнадцять!!!) місяців група європейських слідчих вивчала надані нами документи, друковані матеріали, відео- та аудіо-записи, запити в державні органи та їхні відповіді-відписки. І це, скажу я вам, не було легкою бесідою за чашкою латте мак’ято: траплялися і багатогодинні співбесіди в Центрі для біженців, і перехресні допити, хоча завжди до нас ставилися неупереджено і позитивно. Після однієї з таких співбесід, будучи в стані стресу, я навіть потрапив в Загребі в невелике ДТП!», - пише він.

«Так от: якщо узагальнити результати розслідування, то прийняття позитивного рішення про надання притулку Денису Олейнікову і його родині базувалося на встановленні незалежним наслідком істинності за трьома фактами», - зазначив Олейников.

За його словами це:

«Факт 1. Компанія ProstoPrint.com не була організатором випуску контрафактної продукції, ні Євро-2012, ні жодної іншої.

Факт 2. Розгром ProstoPrint.com був покаранням за нашу публічну позицію.

Факт 3. Неможливість отримання справедливого правосуддя в Україні, загроза життю і здоров'ю для мене і моїх близьких, що витікає з боку правоохоронних органів».

Олейников написав, що зараз «налагоджує побут в Хорватії».

«Потрібно побудувати новий бізнес, купити будинок або квартиру, в кінці кінців, «доінтегруватися» - тому що поки я не маю уявлення, як тут працює медичне страхування або, наприклад, пенсійний фонд. Бізнес почну на початку наступного року - я ж багато років в Уанеті, мені є що сказати, і відстань для того - зовсім не перешкода», - написав він.

Нагадаємо, 21 вересня 2011 року власник компанії ProstoPrint Денис Олейников виїхав з родиною з України. Він заявив, що увечері 19 серпня йому вперше пригрозили розправою над сім'єю, після чого він вирішив найняти охоронне агентство.

Слідче управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ Києва порушило кримінальну справу проти близько 10 посадових осіб поліграфічної компанії ProstoPrint за підозрою в незаконному використанні торговельного знака-емблеми чемпіонату Європи з футболу 2012 року на футболках, чашках, кепках і іншій продукції.

Раніше відбулися обшуки у цій компанії. За словами власника компаній ProstoРrint та futbolka.ua Дениса Олейникова, УБОЗ захопив офіси його фірм нібито через друк футболок з написом "Спасибо жителям Донбасса…".

7 вересня Денис Олейников звернувся до президента Віктора Януковича з відкритим листом, в якому заявив про свою готовність просити політичного притулку за кордоном.

У березні цього року Олейников продав компанію ProstoPrint іноземному інвесторові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.