За минулий рік сайти держорганів не стали більш відкритими

17 Лютого 2014, 18:41

"Лідером у 2013 році за результатами моніторингу стала Державна прикордонна служба України, яка має рівень відкритості 84,2 відсотка. Вона вже другий рік поспіль займає лідерську позицію", – сказала Панкратова.

Вона додала, що друге місце в рейтингу відкритості посіла Державна служба статистики (74,6%), а третє фактично поділили Державна служба фінмоніторингу (71,85%) та Антимонопольний комітет України (71,65%).

Панкратова розповіла, що моніторинг проводиться вже третій рік поспіль і передбачає оцінювання повноти, актуальності та навігаційної доступності 56 сайтів за 221 параметром, які визначені законодавством України. Зокрема, минулого року дослідники промоніторили Урядовий портал, сайти 17 міністерств, 35 центральних органів виконавчої влади і 3 органів виконавчої влади зі спеціальним статусом.

Керівник проекту поінформувала, що загальний показник інформаційної відкритості на досліджених веб-сайтах за 2011-2013 роки зріс на 9% і наразі становить 49,6%.

"На жаль, половина інформації про діяльність центральних органів виконавчої влади залишається недоступною для користувачів офіційних сайтів, а темп зростання відкритості зменшився – приріст за 2013 рік становив лише 1,3%", – констатувала Панкратова.

Як повідомлялось, за даними "ОПОРИ", лише 10 із 100 міст отримали більше половини балів за результатами моніторингу ефективності впровадження системи електронного урядування в містах України. 

Як повідомлялось, 2012 року сайт МЗС визнали одним з найменш інформативних.

Читайте також: Оновлення сайтів державних відомств: мінімальне "покращення" за максимальні гроші