Вирок у справі про вбивство журналіста Веремія. НСЖУ вимагає реакції від Порошенка

22 Грудня 2017, 23:33

Національна спілка журналістів України вимагає від президента Петра Порошенка дати політичну оцінку рішенню Шевченківського райсуду у справі про вбивство журналіста газети "Вєсті" В’ячеслава Веремія. Про це заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко

«Сьогодні Шевченківський райсуд Києва через майже чотири роки після скоєння злочину засудив учасника вбивства журналіста Веремія під час подій Майдану в лютому 2014 року до… 4 років умовно…Так, суд у нас за законом – незалежний від інших гілок влади. Але переконаний, це той випадок, коли апелювання до незалежності суду – недоречне і шкідливе. Така "незалежність" – нам не потрібна», – наголосив Томіленко.

Читайте також: Вбивство журналіста Веремія. У прокуратурі повідомили деталі майбутньої апеляції

«… для того, щоб українське суспільство отримало чіткий сигнал, що журналістів бити не можна, а за вбивство журналіста карають жорстоко і невідворотньо – потрібна чітка позиція перших осіб держави. Тих, хто сьогодні опинився на Олімпі саме завдяки життям, відданим на Майдані. Потрібна чітка політична оцінка рішення суду і дій правоохоронних органів, які надали суду такі матеріали, котрі зробили можливим ганебний вирок», – додав голова НСЖУ.

Як повідомлялося, 22 грудня Шевченківський районний суд Києва оголосив вирок у справі про напад на журналіста газети «Вєсті» В’ячеслава Веремія Юрію Крисіну. Суд визнав винним обвинувачуваного у цій справі Крисіна, йому призначили покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з випробувальним терміном два роки.

Нагадаємо, журналіста газети «Вєсті» вбили в Києві вночі 19 лютого 2014 року. Як повідомив сайт видання, Веремій разом із колегою на автомобілі повертався після роботи на Майдані, де виконував редакційне завдання. На розі вулиць Володимирської і Великої Житомирської в Києві на таксі, в якому вони їхали, напали невідомі особи з бейсбольними битами і зброєю, в касках, камуфляжі і чорних масках. Журналіст помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення в живіт. Кримінальне провадження за фактом вбивства Веремія спершу розпочали за статтею «умисне вбивство», але згодом його перекваліфікували на «хуліганство, вчинене групою осіб».