Викрадені з Житомирського бронетанкового заводу гроші перераховували у Луганськ – поліція

23 Лютого 2016, 15:13

Під час розслідування корупції на Житомирському бронетанковому заводі (ЖБЗ) встанволено, що викрадені державні гроші виводили через посередника на рахунки шести фіктивних підприємств. Про це повідомили у прес-службі Нацполіції.

З загальної суми розкрадених 23 млн грн, призначених для ремонту та переоснащення бронетехніки Збройних сил України, частина пішла на фіктивні підприємства.

22 лютого розпочато кримінальне провадження за фактом фіктивного підприємництва, що дозволило вивести з державного бюджету через тіньові схеми до 6 млн грн.

«Кошти з державного підприємства бронетанкового заводу через посередника перераховувались на рахунки щонайменше шести фіктивних суб’єктів підприємництва. Два з них були зареєстровані 22-х та 23-річними жителями міста Луганська, які діяли з метою отримання грошової вигоди без ведення будь-якої господарської діяльності», – повідомив керівник підрозділу Дмитро Тишлек

У результаті ними заподіяно збитку підприємству на загальну суму 5,8 млн грн, а також сформовано кредиторську заборгованість заводу на суму 4,8 млн грн.

За вказаними фактами розпочато кримінальне провадження за ч. 5 ст. 27 (види співучасників) ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу. Досудове розслідування проводить військова прокуратура Західного регіону України.

Як повідомлялося, 21 січня Шевченківський районний суд Львова задовольнив клопотання військової прокуратури Західного регіону і заарештував (з можливістю внесення застави) заступника директора Житомирського бронетанкового заводу за розкрадання коштів в особливо великих розмірах. Він у змові з керівником приватного підприємства заволодів коштами державного оборонного замовлення на суму більше 23 млн грн, виділених з держбюджету на ремонт бронетанкової техніки для потреб АТО.

Згодом прокуратура встановила, що службовці Житомирського бронетанкового заводу поцупили двигуни на суму 6,8 млн грн.