Комітет з розвідки Конгресу США опублікував 24 лютого підготовлений демократами службовий документ на захист Федерального бюро розслідувань у справі про втручання у вибори США. Про це повідомляє DW.com.
Меморандум спростовує твердження республіканців про можливі порушення з боку працівників ФБР і Міністерства юстиції при розслідуванні ймовірного втручання Росії у вибори. Зазначається, що нинішній варіант меморандуму був відредагований, оскільки раніше президент США Дональд Трамп заблокував публікацію документа.
Зокрема, в меморандумі йдеться, що співробітники ФБР і мін'юсту не "зловживали" так званою програмою стеження FISA ("Акт про негласне стеження з метою зовнішньої розвідки").
Автори документа вважають, що ФБР і Мін'юст виконали свій обов'язок щодо захисту країни, отримавши дозвіл суду на використання FISA для стеження за Картером Пейджем, якого підозрювали в тому, що він є агентом російської влади.
Трамп відреагував на опублікований демократами меморандум, назвавши його "політичним і юридичним провалом".
"Просто підтверджує всі ті жахливі речі, які були зроблені. Це настільки протизаконно", — написав він на своїй сторінці у Twitter.
The Democrat memo response on government surveillance abuses is a total political and legal BUST. Just confirms all of the terrible things that were done. SO ILLEGAL!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 24 лютого 2018 р.
Як повідомлялося 2 лютого, республіканці палати представників США оприлюднили секретну доповідь, у якій звинувачуються найвищі посадові особи ФБР та Міністерства юстиції в упередженості на ранніх стадіях розслідування про зв'язки команди президента США Дональда Трампа з Росією та втручання у вибори. Однак згодом Трамп не дозволив опублікувати меморандум демократів, що стосується розслідування можливого втручання Москви в американські вибори 2016 року.
Нагадаємо, наприкінці січня стало відомо, що в розпорядженні ФБР, яке веде розслідування щодо можливої змови команди Дональда Трампа з росіянами, опинилося ще одне досьє, де наводяться деякі факти з документа колишнього британського шпигуна Крістофера Стіла.
Крім того, на початку січня відразу кілька американських видань з посиланням на неназваних чиновників повідомили, що розвідка передала Трампу короткий звіт непідтверджених і компрометуючих матеріалів про нього, які ніби збирали спецслужби Росії. Медіа одразу розпочали бурхливу дискусію щодо цього матеріалу, який став випробуванням журналістських стандартів. Тим часом, Трамп прокоментував поширену в ЗМІ інформацію про наявність компромату у спецслужб РФ, запевнивши, що Росія ніколи не намагалася використовувати будь-які важелі впливу на нього.