НОВИНИ

Втручання РФ у вибори в США. У Конгресі оприлюднили таємну доповідь про зловживання ФБР

Доповідь зачитали вголос на зустрічі із журналістами після того, як Трамп дав свій дозвіл на розсекречення документа.

Республіканці палати представників США оприлюднили секретну доповідь, у якій звинувачуються найвищі посадові особи ФБР та Міністерства юстиції в упередженості на ранніх стадіях розслідування про зв'язки команди Трампа з Росією та втручання у вибори. Про це повідомляє The New York Times.

 

Комітет з розвідки Палати представників зробив доповідь публічною після тижня вмовлянь від високопоставлених чиновників органів національної безпеки не розкривати засекречену інформацію.

 

Повідомляється, що доповідь зачитали вголос на зустрічі із журналістами після того, як Трамп дав свій дозвіл на розсекречення документа.

 

"Багатьом людям має бути соромно за себе, і за набагато гірше, ніж таке", - сказав він сьогодні.

 

Документ стверджує, що високопоставлені чиновники уряду сприяли в основному демократам. У доповіді співробітники федеральних правоохоронних органів звинувачуються у перевищенні повноважень, коли вони звернулися за дозволом на спостереження за екс-радником кампанії Трампа - Картером Пейджем.

 

Однак демократи заявляють, що республіканці таким чином намагаються проштовхнути байку, яка негативно позначиться на розслідуванні про втручання Росії у вибори 2016 року та стосовно можливої змови між командою Трампа та росіянами.

 

"Вище керівництво і слідчі з ФБР та Міністерства юстиції політизували священний слідчий процес на користь демократів і проти республіканців, - щось, що було немислимо ще зовсім недавно", - написав Трамп сьогодні у своєму Twitter ще до оприлюднення таємної доповіді.

 

 

Нагадаємо, наприкінці січня стало відомо, що в розпорядженні ФБР, яке веде розслідування щодо можливої змови команди Дональда Трампа з росіянами, опинилося ще одне досьє, де наводяться деякі факти з документа колишнього британського шпигуна Крістофера Стіла.

 

Крім того, на початку січня відразу кілька американських видань з посиланням на неназваних чиновників повідомили, що минулого тижня розвідка передала Трампу короткий звіт непідтверджених і компрометуючих матеріалів про нього, які ніби збирали спецслужби Росії.

 

Медіа одразу розпочали бурхливу дискусію щодо цього матеріалу, який став випробуванням журналістських стандартів. Тим часом, Трамп прокоментував поширену в ЗМІ інформацію про наявність компромату у спецслужб РФ, запевнивши, що Росія ніколи не намагалася використовувати будь-які важелі впливу на нього.

 

Трамп додав, що інформацію про компромат від спецслужб РФ поширили "хворі" опоненти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.