Влада Бангладеш посилює тиск на незалежних блоґерів

31 Березня 2013, 17:53

Блоґ Асіфа Мох'юддіна, що містив критику релігійного фундаменталізму і тероризму, було заблоковано 21 березня за розпорядженням регуляторної комісії. Пізніше блогера викликали у столичний поліційний відділок.

Асіф Мох'юддін заявив «Репортерам без кордонів», що поліція та спецслужби цькують його і він може стати об'єктом розслідування новоствореного «антибогохулоного» комітету.

Прем'єр-міністр Бангладеш Шейх Хасіна схвалила створення  комітету, на який покладено завдання виявляти та порушувати судові справи проти блоґерів, що нібито зневажливо ставляться до висвітлення судових процесів над колишніми політичними лідерами, звинуваченими у ґеноциді під час війни за незалежність 1971 року. 

Відколи розпочалися судові слухання чимало блоґерів, серед них Асіф Мох'юддін, стали жертвами залякувань, словесних атак і фізичного  насильства з боку ісламістських груп і влади.

Створений у березні під безпосереднім контролем канцелярії прем'єр-міністра, комітет має виявляти та вживати заходів проти блоґерів і користувачів Facebook, які вміщують коментарі з критикою ісламу та пророка Мухаммеда.

Головою комітету призначено високопоставленого чиновника міністерство внутрішніх справ Майнуддіна Хандакара.

Комітет було створено під тиском ісламістських партій, які закликали до каральних заходів проти блоґерів та електронних ЗМІ у зв'язку з нібито блюзнірським висвітленням ними судових процесів над колишніми  керівниками найбільшої у Бангладеш ісламістської партії Джамаат-е-Ісламі.

У відповідь радикальні мусульмани організували демонстрації у багатьох містах і селах країни, розпалюючи ненависть до незалежних блоґерів і, розмахуючи знімками деяких з них. Під час цих акцій було вчинено чимало акцій насильства щодо журналістів. 

24 лютого у Бангладеш сталися заворушення під час протесту проти блогерів внаслідок чого загнуло троє людей.

Як повідомлялось раніше, влада Ірану розпочала нову хвилю репресій проти журналістів.