Війна за держмайно

ut.net.ua
8 Травня 2008, 00:00

 

Ющенко й Тимошенко активно з’ясовують, хто буде головою Фонду державного майна і чи приватизовувати Одеський припортовий завод (ОПЗ). Кабмін ще в лютому звільнив Семенюк із посади голови ФДМ і висловив бажання приватизувати ОПЗ. Поки триває судова тяганина, сторони вдалися до силових дій. Прем’єрка представила колективові ФДМ призначеного Кабміном в.о. голови фонду Андрія Портнова й оголосила про початок приватизації ОПЗ. Скептики стверджують, що до приходу в політику «кабмінівський» керівник Фонду досить успішно займався рейдерством. Завести Портнова в кабінет глави ФДМ не вдалося, стали на заваді бійці Управління держохорони, лояльного до Президента. Тож, за твердженням Кабміну, Портнов контролює лише рахунки Фонду. Валентина Семенюк разом із Секретаріатом Президента переконана, що лише Парламент, який призначає керівника Фонду, може звільнити її з цієї посади. За її словами, вона контролює печатку та архіви й відсторонила від виконання службових обов’язків свого заступника Дмитра Парфененка, котрий перекинувся на бік Кабміну й опублікував у газеті «Відомості приватизації» оголошення про відновлення конкурсу по ОПЗ (без цієї публікації почати конкурс було неможливо), який має відбутися 20 травня. Однак, не зважаючи на непевну ситуацію, заявки на приватиза цію Припортового вже подали більше 10-ти потенційних покупців.
 
Оглядачі заявляють, що термінова приватизація ОПЗ необхідна Тимошенко для того, щоб і далі виплачувати компенсації вкладникам Ощадбанку. Мінімальна ціна продажу ОПЗ – 3 млрд грн. Не виключено, що надзвичайно жорстка позиція Тимошенко пов’язана не лише з коштами – без контролю над ФДМ вона просто не зможе претендувати на роль єдиного центру прийняття рішень. До того ж, ФДМ призначає керівників держпідприємств, а така можливість серйозно цікавить багатьох бізнесменів-бютівців.
 
Однак до перемоги Кабміну далеко: у вівторок в Андрія Портнова виникли труднощі з проведенням анонсованої наради з головами регіональних представництв ФДМ. Крім того, з’явилося рішення Одеського господарського суду про призупинення приватизації ОПЗ, яке уряд, звичайно, збирається оскаржити. Варто очікувати, що в останні дні перед оголошеною датою конкурсу протилежні рішення судів з’являтимуться по кілька разів на добу.
 
Протистояння показує, що команди юристів із Секретаріату (злі язики також стверджують, що вони, як і Портнов, мають багатий досвід рейдерських атак) та Кабміну приблизно рівні за нахабністю та досвідом, тому боротьба буде яскравою і захоплюючою. Поки розподіл сил такий – Генпрокуратура підтримує укази Президента, а Конституційний Суд, за всіма ознаками, лояльніший до Прем’єр-міністра. З цього, звичайно, можна було б лише посміятись, але наразі де-факто в Україні діє два Фонди держмайна, і це зовсім не смішно.