Від холери щороку вмирає 100 тисяч людей

1 Серпня 2011, 16:41

Відзначається, що спалахи холери поширені в 40-50 країнах.

9 з 10 випадків захворювання холерою припадають на Африку. Найбільше страждають Ефіопія, Мозамбік, Зімбабве і Конго.

Епідемія холери в Зімбабве, що почалася у 2008 році, забрала близько 5 тисяч життів. У Сомалі цього року було 50 тисяч випадків гострої водянистої діареї, оскільки населення, що займалося тваринництвом, почало пити брудну воду замість молока від тварин, які загинули від голоду.     

Чимале занепокоєння викликає Конго, де холера поширюється через ріку Конго з міста Мбандака. Від неї вже померли 280 осіб з 10 тисяч заражених. Число жертв може вирости в 20 разів, якщо холера дістанеться до столиці.

Між тим збудниками шлунково-кишкових захворювань кишать річкові системи Індії та Бангладеш. Деякі випадки діареї викликані споживанням брудної води, а інші – ковтанням часток екскрементів, що знаходяться на руках чи їжі. Внаслідок зміни клімату рівень води піднімається, ще більше забруднюючи джерела питної води у Дацці і Колкаті.

Однак у обох країнах спостерігається прогрес в розробці оральної вакцини від холери, яка, як стверджують, має захистити немовлят. Зараз готується масштабне тестування вакцини. Індійський виробник одного з варіантів вакцини стверджує, що може знизити вартість препарату до менш, ніж 3 доларів. Це достатньо дешево, аби обмежити спалахи холери.

Серйозність захворювання відображає рівень розвитку в місцевості: що убогіша країна, то заразніша холера. Так, епідемія з Гаїті поширилася на Домініканську Республіку, де заразилися 13 тисяч людей, але завдяки ефективнішому управління та охороні здоров’я кількість жертв звелася до одиниць.

Холера з’являється і у промислово розвинених країнах. Але такі спалахи, як стався цього місяця у Донецьку, швидко нейтралізуються завдяки дезінфекції та споживанню бутильованої води. Хворобу досить легко зупинити простою регідратаційною терапією. 

Холера привертає до себе стільки уваги за рахунок агресивності, однак щороку 1,5млн дітей гинуть від інших діарейних захворювань. За словами принца Нідерландів Віллема-Александра, який очолює дорадчу раду ООН з питань водозабезпечення та санітарії, на них «припадає половина всіх випадків госпіталізації у країнах, що розвиваються».

Детальніше читайте тут.