В Україні почали видобувати газ нетрадиційним способом

26 Жовтня 2012, 08:41

«Україна є надзвичайно важливою для компанії Shell, тому що ми плануємо розбудувати найбільший бізнес видобутку нетрадиційного газу в світі», – сказала виконавчий віце-президент із питань геологорозвідки компанії Shell Керрі Пауел.

Проект передбачає проведення пошуку, розвідки та видобування вуглеводнів біля села Веселе Первомайського району області в ущільнених пісковиках загальною площею близько 1300 квадратних кілометрів.

Співпраця двох компаній дасть можливість видобувати газ новим для України, нетрадиційним способом.

«Якщо подивитися на проекти пошукової розвідки газу, які зараз існують в Україні, ми можемо заявляти, що в майбутньому Україна завдяки ним матиме енергетичну незалежність», – сказав голова компанії Shell в Україні Ґрем Тайлі.

Заплановані терміни буріння першої пошукової свердловини – 5–6 місяців, проектна глибина – понад 5,2 кілометра. Початковий етап пошуково-розвідувальних робіт передбачає також буріння ще декількох пошукових свердловин на території Харківщини протягом 3–4 років. Після завершення початкового етапу робіт витрати Shell на спільну діяльність можуть досягнути $200 мільйонів.

Як повідомлялось, газ ущільнених пісковиків видобувається за допомогою вертикальних або похилих свердловин глибиною близько 5 км. Оскільки водоносні горизонти знаходяться на глибині 100-200 метрів, то можливість забруднення водних ресурсів у процесі видобутку газу ущільнених пісковиків мінімальна.

Shell працює над двома проектами в Україні. Зокрема, перший проект реалізується у Першотравневому районі Харківської області. Реалізація другого почнеться після підписання відповідних договорів, щодо розробки Юзовської площі, де також видобуватимуть газ в ущільнених пісковиках.

Нагадаємо, у травні 2012 року компанію оголошено переможцем конкурсу на право укладення угоди про розділ продукції (УРП) на розробку Юзовської площі (Донецька й Харківська області).

Читайте також: Страшний сон Газпрому. Україна може перетворитися на впливового гравця газового ринку

читати ще

показати ще