НОВИНИ

Компанія Shell не планує видобувати сланцевий газ в Україні

Компанія Shell не видобувала й не планує видобувати сланцевий газ в Україні. Про це повідомили у зовнішній прес-службі Shell у Харківській і Донецькій областях - PR-агентстві Ostrogliad PR із посиланням на головного інженера з буріння компанії Михайла Грецького.

«За наявною геологічною інформацією, продуктивні газоносні пласти в межах Юзовської площі сформовані ущільненими пісковиками, а не сланцевими породами», – зазначив Грецький.

На зустрічі з харківськими екологами представники Shell підкреслили, що газ, який планується розробляти в межах Юзовської площі (Харківська й Донецька області), відноситься до іншого типу газу нетрадиційного залягання, а саме йдеться про газ ущільнених пісковиків.

Грецький зазначив, що газ ущільнених пісковиків видобувається за допомогою вертикальних або похилих свердловин глибиною близько 5 км. Оскільки водоносні горизонти знаходяться на глибині 100-200 метрів, то можливість забруднення водних ресурсів у процесі видобутку газу ущільнених пісковиків мінімальна.

Shell працює над двома проектами в Україні. Перший: пошукова свердловина в Першотравневому районі Харківської області, буріння якої заплановане на осінь 2012 року. Цей проект здійснюється в рамках спільної діяльності Shell і ДК «Укргазвидобування».

Другий проект: у травні 2012 року компанію було оголошено переможцем конкурсу на право укладення угоди про розділ продукції (УРП) на розробку Юзовської площі (Донецька й Харківська області). Роботи за цим проектом почнуться лише після підписання відповідних договорів (зокрема УРП). Саме буріння на Юзовській площі почнеться лише через декілька років. Тут також йдеться про газ ущільнених пісковиків.

Як повідомлялося раніше, промисловий видобуток сланцевого газу в Україні розпочнеться у 2017 році.

Нагадаємо, переможцями конкурсу по укладанню угоди про розділ продукції на видобуток газу на Олеській та Юзовській площах стали компанії Сhevron і Shell відповідно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.