НОВИНИ

Азаров підтвердив, що розробляти родовища сланцевого газу в Україні будуть Сhevron та Shell

Переможцями конкурсу по укладанню угоди про розділ продукції на видобуток газу на Олесській та Юзовській площах стали компанії Сhevron і Shell відповідно, сказав прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю Euronews.

«У четвер, 11 травня,  відбулося засідання уряду, на якому були затверджені результати конкурсу. Було підтверджено переможців двох площ – Юзівської та Олесської з величезними покладами газу. Дві компанії - Сhevron і Dutch Shell», - сказав Азаров. Деталі співробітництва стануть відомими пізніше. Витрати на старт видобутку оцінюють у 200-300 мільйонів доларів, які, ймовірно, візмуть на себе західні енергетичні компанії. За даними американського Департаменту енергетики, Україна посідає третє місце в Європі за покладами сланцевого газу, передає Euronews.

Раніше видання The Financial Times з посиланням на джерела, близькі до ситуації, повідомляли, що переможцями стали американська Chevron і нідерландсько-британська Royal Dutch Shell.  За словами одного зі співрозмовників видання, Chevron отримає ексклюзивне право на укладення угоди про розподіл продукції по Олеської площі, запаси якої оцінюються на рівні 8 мільярдів - 1,5 трильйона кубометрів газу. У той же час Shell зможе підписати угодупро розподіл продукції по Юзівській газовій площі. За оцінками української геологічної служби, запаси газу цього родовища складають приблизно 2 трильйони кубометрів.

Як повідомлялось, на видобуток сланцевого газу в Україні подали заявки п'ять компаній: Компанії Exxon Mobil зі США, британсько-нідерландська Shell і російсько-британська ТНК-BP подали заявки на участь у конкурсі на укладення угоди про розділ продукції за Юзівською газовою площею, що в Донецькій та Харківській областях, а Chevron зі США і Eni S.p.A. з Італії - заявки на участь у конкурсі на укладення таких же угод за Олеською газовою площею у Львівській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.