В опозиції вважають, що широка коаліція в парламенті не можлива в принципі

10 Грудня 2012, 12:43

«Ситуація, коли кандидатура Януковича – Микола Азаров – не набере необхідної кількості голосів на посаду прем’єр-міністра, цілком можлива, адже подібна ситуація вже була в історії української політики», – нагадав Томенко.

Так, свого часу президент Леонід Кучма, відбувши до Індії, запропонував кандидатуру Валерія Пустовойтенка, яка не набрала відповідної кількості голосів. Після цього виникла своєрідна «широка коаліція», і Віктор Ющенко став головою уряду.

«Проте повторення подібної ситуації в принципі неможливе, оскільки сьогодні «Батьківщина», Партія регіонів, «Свобода» та, значною мірою, «Удар» не мають жодних підстав для широкої коаліції», – вважає політик.

Особливо, враховуючи абсолютно різні розуміння пріоритетів розвитку країни та те, що лідери опозиції – Юлія Тимошенко і Юрій Луценко – перебувають у політичному ув’язненні.

Натомість, за його словами, враховуючи те, що деякі політологи, які одночасно є лідерами «Єдиного центру», та інші експерти, наближені до Петра Порошенка, говорять про готовність політикуму до «широкої коаліції», то можна спрогнозувати, що і в парламенті, і в уряді можуть з’явитися представники Порошенка, Балоги чи Королевської.

«Саме це і буде позиціоновано як своєрідна широка коаліція», – припустив Томенко.

«Але цілком зрозуміло, що в цьому випадку мова йде про так звану «квазі широку коаліцію», бо в цьому об’єднанні не будуть представлені ті політичні сили, за які проголосували більше половини українців – «Батьківщина», «Удар» чи «Свобода», – зазначив політик.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович у неділю, 9 грудня, перед відльотом до Індії вніс на розгляд Верховної Ради кандидатуру Миколи Азарова на посаду прем’єр-міністра.

Між тим у фракції ПР ще немає 226 голосів для обрання Азарова. "Ми працюємо над цим питанням, в тому числі з іншими фракціями, в понеділок-вівторок розберемося. Я думаю, будуть голоси", – заявивперший заступник голови ПР Володимир Рибак.

Читайте також: Формування більшості у новій Раді: тиск, підкуп і кадрові торги