В армії США розпочали розслідування щодо військового, який воював на боці терористів “ДНР”

3 Травня 2017, 13:43

Армія США проводить службове розслідування у зв'язку з можливим порушенням процедури найму при зарахуванні на службу чоловіка, який в 2014 році воював на Донбасі проти Збройних Сил України. Про це повідоми речник американської армії, полковник Пет Сейбер.

Приводом для внутрішнього розслідування стала стаття, опублікована в газеті The Washington Post. Журналісти з'ясували, що 29-річний Гійом Кувельє, який пройшов курс молодого бійця та почав служити в американській армії з 2017 року, сповідував ультранаціоналістичні погляди у Франції та боровся проти Збройних сил України на боці бойовиків "ДНР" у 2014 році.

Розпорядження американського уряду від березня 2014 року забороняє громадянам США допомагати так званій "ДНР" "засобами, товарами або послугами", уточнює AFP.

Сам Кувельє в коментарі The Washington Post підтвердив, що воював на боці сепаратистів. "Публікуючи історію про мене, ви завдаєте удару по моїй кар'єрі та робите велику послугу тим, хто намагається осоромити армію. Моїм колишнім російським товаришам це сподобалося б… Тому я прошу вас ще раз подумати над використанням мого імені та / або фото", – цитує видання Кувельє.

Колишній бойовик донецьких сепаратистів також стверджує, що змінився. "Армія (США – Ред.) – мій єдиний шанс рухатися вперед і порвати з минулим… Я зрозумів, що мені подобається ця країна, тутешній спосіб життя і конституція, варта того, щоб її захищати", – написав він під час листування з журналістами газети.

Кувельє брав участь у зніманні пропагандистських матеріалів про конфлікт на Донбасі. Його можна побачити, зокрема, в документальному фільмі "Ввічливі люди"  пліч-о-пліч із Ігорем Гіркіним. У мережі інтернет також ширять фото Кувельє поруч із "бойовими товаришами" з георгіївською стрічкою на грудях.

Згідно з інформацією, яку можна знайти про Кувельє в інтернеті, перед переїздом до США він ще воював у лавах курдських загонів пешмерга на півночі Іраку.

Ще раніше, у 2010 році, чоловік балотувався на регіональних виборах у Франції від націоналістичної Партії Франції, яку вважають ще більш правою, ніж "Національний фронт", від якого Партія Франції відкололася.

Охочі стати солдатами американської армії проходять низку процедур із перевірки. Перевіряють, зокрема, чи мають такі особи кримінальне або екстремістське минуле, йдеться в заяві речниці командування з рекрутингу армії США Келлі Бленд, яку цитує AFP.

"Членство в банді або іншій групі, яка пов'язана зі злочинною діяльністю або екстремістськими поглядами, несумісна з цінностями армії, і заявникам, які є членами (таких груп – Ред.), відмовляють у прийнятті на службу на підставі їхньої сумнівної моральної репутації", – йдеться в заяві.

Осіб із подвійним громадянством перевіряють за такими самими процедурами, як і громадян США, уточнила речниця.

Раніше командуючий військовим контингентом США в Європі, американський генерал Кертіс Скапаротті заявив, що Сполучені Штати повинні мати більше військ у країнах Європи для стримування все більш агресивної Росії.