УПЦ КП: немає потреби святкувати Різдво за григоріанським календарем

11 Січня 2012, 16:39

За його словами, зміна календаря наразі не є принциповим питанням для української церкви. «У 20-х роках минулого століття у російській церкві була спроба перейти на новий календар. Про це видав Указ Патріарх Тихон. Але потім виявилося, що за новими датами люди не святкували, не приходили. Через деякий час цей указ було скасовано», – розповів священик.

Він також зауважив, що церкви, у яких відбувалася зміна календаря, не уникали розділення. «Найбільше з розділень сталося в церкві Греції, де досі існують так звані старокалендарники, які складають значну частину православних віруючих. Тому, особливо в умовах, коли українська церква і так розділена, давати додатковий привід для цього зміною календаря не є мудрим і обачним», – підкреслив отець Євстратій. 

Нагадаємо, раніше Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) заявив про готовність разом з православними обговорити святкування Різдва 25 грудня. В УГКЦ не вважають дискусію навколо цього питання такою, що спричиняє розкол, і бажають вести дискусію надалі. «Щоб це питання, яке не є якимось догматичним елементом Церкви, не спричиняло нових церковних розколів, а навпаки, допомагало їх долати», – сказав Глава УГКЦ.

Нагадаємо, Юліанський календар запровадив Юлій Цезар з 1 січня 45 р. до н. е. Спираючись на поради грецького астронома Созігена (Sosigenes) та щоб добитися того, аби певні астрономічні події на зразок весняного та осіннього рівнодення відбувалися щороку в певний цілком визначений день, Цезар узгодив тривалість року із сонячним календарем, тобто встановив її рівною 365 із чвертю дня (365.25). Четвертинки дня враховувалися так: кожного четвертого року до календаря додавався ще один день, і тривалість місяця лютого ставала не 29, а 30 днів. Григоріанський календар впроваджений в ужиток 4 жовтня 1582 року Папою Римським Григорієм XIII, і прийнятий у світі як міжнародний стандарт.

Григоріанський календар заступив юліанський. Календар ділить час на календарні роки тривалістю 365 або 366 днів. Роки тривалістю 365 днів називають звичайними, а роки тривалістю 366 днів — високосними. Високосним є кожен четвертий рік, за винятком років, порядковий номер яких ділиться без остачі на 100, але не ділиться без остачі на 400. Таким чином, увесь час поділено на цикли тривалістю 400 років. Середня тривалість року в григоріанському календарі складає 365,2425 днів або 365 днів 5 годин 49 хвилин і 12 секунд.

Як відомо, християни східного обряду святкують Різдво Христове в ніч з 6-го на 7-е січня.

 Читайте також: Віртуальне Різдво у цивілізаційному гетто