Український суд вирішив утримувати мандатного біженця ООН у СІЗО

6 Квітня 2011, 11:00

Солопов виїхав до України і звернувся до влади з проханням надати політичний притулок на початку березня. І хоча офіційний Київ відмовився надати захист росіянину, він отримав статус біженця мандатної  ООН. При цьому суд прийняв рішення про взяття його під варту.

«Так, нам відомо, що Шевченківський суд ухвалив рішення про екстрадиційний арешт (взяття особи під варту з метою забезпечення її видачі (екстрадиції) – Ред.) Дениса Солопова. Але УВКБ ООН, як і раніше, визнає його мандатним біженцем і вважає, що він не може бути екстрадований», – заявив радник з питань громадської інформації українського офісу Управління верховного комісара у справах біженців ООН Максим Буткевич.

Він додав, що українське законодавство дозволяє утримувати іноземця, який претендує на політичний притулок, в українському СІЗО до півтора років.

У свою чергу координатор громадської організації «Без кордонів » Ірина Федорович нагадала, що визначати, чи загрожує така небезпека Солопову, буде Генеральна прокуратура. «Рішення УВКБ ООН надати статус біженця носить для української влади рекомендаційний характер», – нагадала Федорович.

При цьому голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров вважає арешт росіянина, який не вчинив злочинів в Україні, порушенням норм законодавства і здорового глузду.

«Ми є свідками змови російської поліції та української міліції проти громадян наших країн», – заявив Захаров. Він не виключив, що активні дії правозахисників і адвоката дозволять звільнити Солопова з-під варти.

У Росії його міліція розшукує його по справі про розгром адміністрації підмосковних Хімок. Влітку минулого року кілька сотень молодих людей провели акцію протесту проти вирубки підмосковного лісу.

Під час цієї акції антифашисти закидали будівлю камінням, обстріляли його з травматичних пістолетів і розписали стіни закликами припинити знищення лісу. У справі про напад на адміністрацію заарештували двох молодих людей, в тому числі брата Дениса Солопова Максима.

Нагадаємо, Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch відзначила проблеми в міграційній політиці в Україні у 2010 році.

А напередодні Верховна рада посилила міграційне законодавство, затвердивши зміни до законів, що регулюють статус іноземців, що знаходяться на території Україні.