Українсько-російська ракета поставила рекорд з точності виведення на орбіту супутника

19 Серпня 2012, 16:35

«Запуск відбувся з плавучої стартової платформи Odyssey з екваторіальної частини Тихого океану за програмою «Морський старт». В 11:05 ракета «Зеніт-3SL» вивела розгінний блок ДМ-SL у зв’язці з супутником Intelsat 21 на суборбітальну траекторію польоту. Подальше виведення космічного апарату Іntelsat 21 буде проводитися за рахунок роботи двигуна розгінного блоку ДМ-SL», – зазначили в прес-службі.

 В той же час  президент-генконструктор РКК «Енергія» Віталій Лапата зазначив, що  при запуску супутника було поставлено світовий рекорд з точності виведення космічного корабля на орбіту. «Цей запуск поставив світовий рекорд з точності виведення . Я вітаю всю команду "Морського старту» і всю кооперацію підприємств, які беруть участь у цьому проекті, а це 30 тисяч людей. Ми виконали штатно нашу роботу і продемонстрували наші можливості", — сказав  Лапата.

Як відомо, ракета-носій «Зеніт-2S», розгінний блок ДМ-SL і блок корисного вантажу з КА входять до складу ракети космічного призначення (РКП) «Зеніт-3SL». Розробником і виготовлювачем ракети-носія «Зеніт-2S» (тобто першого і другого ступенів усієї ракети) є ДКБ «Південне» і ВО «Південмашзавод» (м. Дніпропетровськ, Україна). Розгінний блок ДМ-SL створено і серійно виготовляється РКК «Енергія» ім. С.П.Корольова (м. Корольов, Московська область, Росія). Розробку блоку корисного вантажу, що включає головний обтічник і перехідні елементи конструкції, за допомогою яких КА з'єднується з розгінним блоком, забезпечує компанія «Boeing Commercial Space Company» (м. Сієтл, штат Вашингтон, США).

Ракета космічного призначення «Зеніт-3SL» – сучасний засіб виведення, який відрізняється простотою експлуатації, повною автоматизацією процесів підготовки і запуску. Працює на рідкому кисні і гасі з продуктами згорання – водою і вуглекислим газом. Завдяки цьому відрізняється екологічною чистотою. Доопрацьована з урахуванням специфіки морського старту.