У Табачника попередили ректорів про персональну відповідальність за виплату стипендій

29 Вересня 2011, 08:27

У листі наголошується, що до міністерства надходять звернення від студентів, представників всеукраїнських молодіжних та студентських організацій щодо затримання виплат або виплат студентських стипендій не в повному обсязі.

У зв’язку із цим в профільному відомстві зазначили, що розмір та порядок виплати студентських стипендій та їх обов’язкова індексація визначені урядовими постановами №882 та №165.

Як заявив координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій ЧЕРНИХ, на сьогоднішній день студенти вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації повинні отримувати стипендію в розмірі 720 грн. (530 грн. + 190 грн. – індексація 36,7%, підвищена стипендія – 802 грн. (590 грн. + 212 грн. – індексація).

«У випадку отримання студентами менших сум вони можуть звертатись до громадської ініціативи «Студентський захист» та Національного студентського союзу», – сказав Черних.

За результатами отриманої інформації від студентів Національний студентський союз та громадська ініціатива «Студентський захист» направить відповідні звернення до Генеральної прокуратури України для прийняття рішень відповідно до чинного законодавства України.

Як повідомлялось, керівник головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації президента Ганна Герман вважає, що уряд повинен збільшити видатки на стипендії студентам в проекті бюджету на наступний рік.

За її словами Герман, міністр фінансів розповів їй, що з міністр освіти Дмитро Табачник не обговорював з представниками Мінфіну проблему зменшення витрат державою на стипендії студентам

Нагадаємо, підвищення стипендій до рівня прожиткового мінімуму було однією із вимог під час нещодавньої акції протесту, що пройшла на Європейській площі у столиці.

Зазначимо, що у червні міністр освіти і науки, молоді й спорту Дмитро Табачник після прямої телефонної лінії у виданні "Аргументи й факти" заявив, що Міносвіти ініціює встановлення розмірів студентської стипендії на рівні прожиткового мінімуму.

За результатами перевірки в 11 вищих навчальних закладах та чотирьох професійно-технічних училищах столиці, яку було проведено прокуратурою Києва за підсумками останніх двох років, було встановлено, що більшість столичних вищих навчальних закладів дозволяють собі затримувати виплати стипендій студентам або виплачувати їх частково.