НОВИНИ

Студентам дозволили провести мітинг на Європейської площі

Представники студентських організацій пройшли до Європейської площі після отримання дозволу від правоохоронців, де провели невеликий мітинг. Про це повідомив кореспондент Тижня.

Колона, у якій перебувало близько 150 студентів, рухалася від Михайлівської площі по вулиці Трьохсвятительській до Європейської площі.

По обидві сторони марш супроводжували правоохоронці.

Спочатку із учасниками маршу на початку колони йшли народні депутати від НУНС Андрій Парубій, Володимир Ар’єв та відомий правозахисник, керівник Інституту «Республіка», член Української Гельсинської спілки з прав людини Володимир Чемерис.

Проте потім вони відійши в сторону і йшли збоку. Дорогою колона зіткнулася із затором, який учасники маршу обходили.

На Європейській площі студенти провели мітинг, на якому ознайомили європейських міністрів освіти, що з’їхалися на Форум до Києва, зі своїм баченням системи освіти. Тут до мітингу приєднався народний депутат від НУНС Олесь Доній.

Зокрема, студенти наголосили, що нинішня влада робить освіту недоступною для громадян та авторитарною.

Студенти висловили ряд вимог. Так, вони добиваються вільної, доступної та якісної освіти, реальної автономії вишів, вільного вибору предметів та відвідування лекцій, а також стипендії на рівні прожиткового мінімуму.

Нагадаємо, сьогодні представники студентських організацій зібралися на Михайлівській площі столиці. Вони мали на меті провести марш до Європейської площі, щоб висловити своє бачення розвитку вищої освіти в Україні.

Однак, у зв’язку із рішення суду про заборону будь-яких акцій у центрі Києва працівники міліції заблокували учасників студентської акції на Михайлівській площі. Їх не випускали ні в сторону Європейської площі, ні в сторону Подолу, внаслідок чого виникла сутичка студентів із міліцією. Згодом в ситуацію втрутилися народні депутати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.