НОВИНИ

Герман пообіцяла поговорити з Табачником про стипендії

Кабінет міністрів повинен збільшити видатки на стипендії студентам в проекті бюджету на наступний рік. Про це заявила радник президента України, керівник головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації Президента Ганна Герман.

"Сьогодні перед засіданням Кабміну я розмовляла з міністром фінансів Федором Ярошенко. Я запитала його, на яких підставах в проект бюджету закладено менше витрат на стипендії студентам. Міністр відповів, що зниження пов'язане з тим, що цього року буде менше студентів, але не зміг ні назвати точних цифр, ні більш-менш зрозуміло аргументувати свою позицію", - заявила Герман, передає ЛІГАБізнесІнформ.

Крім того, за словами Герман, міністр фінансів розповів, що з цього питання з ним ні разу не зустрічався міністр Дмитро Табачник.

Радник президента зажадала переглянути витрати на стипендії в сторону збільшення, на що міністр фінансів відповів згодою. "Він пообіцяв внести в проект нову цифру", - зазначила вона.

Вона додала, що має намір обговорити цю тему з міністром Табачником після сьогоднішнього засідання міністрів.

Нагадаємо, підвищення стипендій до рівня прожиткового мінімуму було однією із вимог під час нещодавньої акції протесту, що пройшла на Європейській площі у столиці.

Зазначимо, що у червні міністр освіти і науки, молоді й спорту Дмитро Табачник після прямої телефонної лінії у виданні "Аргументи й факти" заявив, що Міносвіти ініціює встановлення розмірів студентської стипендії на рівні прожиткового мінімуму.

За результатами перевірки в 11 вищих навчальних закладах та чотирьох професійно-технічних училищах столиці, яку було проведено прокуратурою Києва за підсумками останніх двох років, було встановлено, що більшість столичних вищих навчальних закладів дозволяють собі затримувати виплати стипендій студентам або виплачувати їх частково.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.