У США суд відмовився закрити справу проти Манафорта

16 Травня 2018, 10:52

У Сполучених Штатах Америки суддя Федерального суду округу Колумбія Еймі Берман Джексон 15 травня відмовилася закрити справу, яку порушив спеціальний прокурор Роберт Мюллер проти колишнього очільника передвиборчої кампанії Дональда Трампа та лобіста екс-президента України Віктора Януковича Пола Манафорта. Про це йдеться в офіційному документі суду.

 

"На даній стадії варто підкреслити, що Манафорт вважається невинним з цих обвинувачень, і це буде тягарем судового переслідування, аби довести його винуватість поза всілякими сумнівами. Однак обвинувальний висновок не буде відхилений, і справа буде розглянута "", – зауважила суддя.

 

 

Зазначається, що захист політтехнолога просив закрити справу, бо  вона нібито ніяк не пов’язана з розслідуванням втручання Росії в американські вибори 2016 року.

 

У свою чергу, суддя Джексон погодилася з Мюллером, оголосивши, що справа проти Манафорта не є неприйнятною, попри те, що не пов’язана з виборами безпосередньо. Тому «логічно і доречно» з’ясувати відносини Манафорта з екс-президентом України Віктором Януковичем.

 

 

 

"Обвинувальний висновок лежить безпосередньо в рамках тієї частини повноважень, що надаються спецпрокурору", – підкреслила вона.

 

Нагадаємо, 4 травня спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який розслідує втручання РФ у американські вибори, заявив, що планує викликати на засідання суду 70 осіб.  Як зазначається, Мюллер запросив 70 повісток в суді штату Вірджинія.

 

15 березня захист колишнього керівника передвиборного штабу Дональда Трампа, американського політтехнолога Пола Манафорта заявив, що вимагатиме суд зняти з нього звинувачення у лобіюванні інтересів екс-президента України Віктора Януковича і відмиванні грошей. Суддя III окружного суду США в східному окрузі Вірджинії Томас Еллі повідомив про те, що Манафорту може загрожувати в цілому 305 років в'язниці. Тобто згідно з заявою судді, у політтехнолога є всі шанси провести залишок життя за ґратами.

 

Також окружний суд східного округу Вірджинії у США помістив Манафорта під домашній арешт з вимогою носити електронний браслет та заставою у 10 млн доларів.

 

При цьому, у жовтні минулого року Манафорта вже помістили під аналогічний домашній арешт із заставою у іншій справі за рішенням федерального суду у Вашингтоні.

 

Раніше екс-очільника передвиборчогого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта відправили під домашній арешт. Правоохоронні органи США пред'явили йому звинувачення за 12-ма пунктами, такі ж обвинувачення висунили і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків.

 

Згодом американські ЗМІ поширили інформацію, що Пол Манафорт планує 30 жовтня здатися американським федеральним органам у зв’язку з розслідуванням щодо втручань Росії у президентські вибори 2016 року. Згодом у The New York Times повідомили, що 30 жовтня екс-керівник кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт прийшов здаватися до Федерального бюро розслідувань США.

 

30 жовтня у ФБР вивчають великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роках). Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.